Lietuvos verslas supažindintas su atsiveriančiomis galimybėmis Indijoje

Kovo 28 d., Vilniaus PPAR kartu su Lietuvos Respublikos ambasada Indijoje, Indijos ambasada Lietuvoje bei Indijos pramonės konfederacija suorganizavo Enterprise Europe Network virtualų seminarą „Verslo galimybės Indijos rinkoje“. Vebinaro tikslas – supažindinti Lietuvos įmone su atsiveriančiomis galimybėmis Indijos rinkoje.

Renginio dalyvius pasveikino Diana Mickevičienė, LR ambasadorė Indijoje, kuri pabrėžė būtinybę skatinti Lietuvos įmones atkreipti dėmesį į Indijos rinką, nes ji tampa viena didžiausių rinkų pasaulyje.

Rūmų gen. direktorius Almantas Danilevičius pasidžiaugė gausiu dalyvių skaičiumi ir pažymėjo, kad Vilniaus PPAR teikia visokeriopą pagalbą Lietuvos verslui plėtojant partnerystes ir atrandant naujas tarptautines rinkas.

Indija aplenkė Jungtinę Karalystę ir tapo 5-a pagal dydį ekonomika. Indijos BVP vienam gyventojui 2022 m. siekė 2392 USD. 2022 m. pagal BVP perkamosios galios paritetą (PGP) Indija užėmė 3 vietą pasaulyje su 11,9 trilijono JAV dolerių po Kinijos ir JAV. Dabar Indija yra daugiausiai gyventojų turinti šalis pasaulyje, kurioje gyvena 1,4 milijardo žmonių, tačiau jos vidutinis amžius yra 29 metai. Nors visuose sektoriuose yra patrauklių investicijų ir prekybos galimybių, šiuo metu orientuojamasi į keletą atgimstančių ar besikuriančių didelio potencialo sektorių: automobiliai, elektronika, chemikalai, metalai ir kasyba, farmacija, greito vartojimo prekės, tekstilė.

Indijos pramonės konfederacijos ir vienos iš  žinomų Indijos teisinės kontoros TRILEGAL atstovai renginio dalyvius supažindino su Indijos ekonomikos apžvalga, įmonės kūrimo Indijoje sąlygomis bei mokesčiais. Jau ne pirmus metus Indijoje veikiančios UAB Teltonika įmonės „Teltonika India“ atstovas pasidalino praktine patirtimi dirbant Indijos rinkoje.

Nuoširdžiai dėkojame LR ambasadai Indijoje, ambasadorei Dianai Mickevičienei bei trečiajam sekretoriui Žymantui Mozūraičiui už šią puikią iniciatyvą pristatyti Indijos rinką.  Taip pat vebinaro pranešėjams: Indijos pramonės konfederacijos (CII) vyresniajai konsultantei – Shobha Ahuja, Trilegal partneriui – Abhishek Dubey bei „Teltonika India“ generaliniam direktoriui –  Nishad Ali už informatyvius pranešimus, pasidalintas įžvalgas apie verslo galimybes ir verslo vystymo ypatumus bei praktinę patirtį Indijoje.

Su pranešimais galite susipažinti čia:

 

Susidomėjusius verslo galimybėmis Indijoje kviečiame kreiptis į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus.

Daugiau apie Enterprise Europe Network Lietuva tinklo veiklas kviečiame susipažinti šiame video https://youtu.be/Vcq0Dm631Uc.

Daugiau apie EEN: https://eenlietuva.eu/