Verslo vadovų klubo susitikimas su D. Radzevičiumi

Šiandien įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo vadovų klubo susitikimas su Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos vadovu Dainiumi Radzevičiumi.
 
“Vilniaus miesto 700 metų istorija remiasi kūrybingų, darbščių ir gabių žmonių kuriamais verslais, unikaliais amatais ar vykdoma sėkminga prekyba. Lietuvos sėkmės istorija neįsivaizduojama be Vilniaus sėkmės. Tačiau verslo bendruomenės dialogas su kitomis visuomenės grupėmis ir ypač su politikais yra rimtas iššūkis. Sunkus darbas, prisiimta rizika dėl kuriamos ateities turi būti vienodai svarbūs ir suprantami visiems. Pasitikėjimas vieni kitais ir kokybiškos viešos diskusijos yra neatsiejama to dalis, o žiniasklaidai ypatingai svarbu įsiklausyti į visų nuomones bei lūkesčius. Išmokti klausytis ir kalbėtis yra žymiai svarbiau nei pasikliauti pigiais (ar brangiais) komunikaciniais triukais ir socialinių tinklų algoritmais.”– kalbėjo Dainius Radzevičius.
 
Kartu diskutavome apie lyderystės ir populiarumo ypatybes, apie lyderio reputacijos svarbą ir kas visgi padaro žmogų tikru lyderiu. Įvertinome skirtumus tarp autoriteto ir populiarumo bei kokių savybių reikia asmeniui, norinčiam turėti autoritetą, užsitarnauti kitų pagarbą ir siekti karjeros.
 
Apžvelgėme daugelį kandidatų į Lietuvos prezidentus lyderystės aspektus, išskiriant jų stipriąsias ir silpnąsias puses. Diskutavome apie tai, kaip jų veiksmai ir elgesys atitinkamomis aplinkybėmis įtakoja jų populiarumą ir kokią reputaciją šie veiksmai jiems sukūrė. Prieita prie išvados, kad tik “paskutinės minutės” geopolitinė situacija prieš rinkimus gali įtakoti žmonių pasirinkimus, todėl labai svarbu, kad rinkėjimai vertintų politinius lyderius objektyviai.
 
“Lyderystės esmė – ne gražiose kalbose ir pažaduose, bet veiksmuose, įkvėpime, gebėjime ir atsakomybėje vesti kitus į priekį. Geopolitinės situacijos nestabilumas Lietuvai yra aiškus signalas, kad Lietuvai reikalingas lyderis, sugebantis atstovauti mūsų šaliai tarptautinėje arenoje ir užtikrinti jos saugumą bei nacionalinių tikslų siekimą. Svarbiausia, kad lyderis ne tik gebėtų priimti sprendimus, bet ir jaustų atsakomybę už juos.” – sako Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.
 
 

Dėkojame Verslo vadovų klubo vadovei Vilma Eidukynaitė ir klubo valdybos nariams ir visiems, kurie prisijungė prie šio įdomaus renginio! Sekite mus, kad nepraleistumėte ateinančių renginių!