Verslo moterų klubo verslo misija į Suomiją

 

  • Spalio 27-29 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo moterų klubas / BPW Vilnius Chamber organizavo verslo misiją į Helsinkį (Suomija). Pagrindinis kelionės tikslas buvo, dar pavasarį @BPW Europe prezidenčių susitikimo Romoje metu, vienu metu daugeliui Šiaurės Europos šalių vadovių kilusi idėja sukurti BPW Nordic tinklą.
  • Praėjusią savaitę BPW Nordic (Šiaurės šalių) šalių tinklas pasiekė reikšmingą etapą – surengė pirmąjį tiesioginį (F2F) susitikimą kartu su Žaliosios ir tvarios darbo grupės pristatymu, kuri yra Žaliųjų ambasadorių projekto dalis. Renginys įvyko Helsinkio mieste, Suomijoje, o jį organizavo BPW Suomijos narės.
  • Įvyko ne tik seminaras apie tvarumą, plastiko iššūkius, mokymai, Žaliųjų ambasadorių projekto pristatymas, buvo pristatyta situacija Estijoje, nes šios darbo grupės pagrindinės iniciatorės ir įkūrėjos Estijos narės, Žaliasis ir tvarus verslumas Suomijoje, vyko Workshopai ir mielos diskusijos. Abu vakarus turėjome ir Networkingo pažintines vakarienes, kartu keliavome po Helsinkį, pietavome ir daug bendravome. Susitikime dalyvavo: BPW Sweden, EENA BPW Estonia, Business & Professional Women Poland, BPW Finland ir BPW Vilnius Chamber Lithuania šalių bei klubų vadovės, renginį moderavo BPW Europe koordinatorė @Anu Viks. Be to, BPW Switzerland ir BPW UK nariai prisijungė prie renginio nuotoliniu būdu, pademonstruodami Šiaurės šalių tinklo įtraukų pobūdį ir jo siekį skatinti tvarią praktiką tarptautiniu mastu.
  • Žaliosios ir tvarios darbo grupės pristatymas yra svarbus Žaliųjų ambasadorių projekto žingsnis, kurio tikslas – suteikti moterims ir organizacijoms galimybę įgyvendinti aplinkai draugiškas iniciatyvas. Ši darbo grupė taps platforma žinioms, ištekliams ir geriausiai praktikai dalintis tvarumo srityje.

VPPAR Tarybos narė I. Spudienė taip pat susitiko su komercijos atašė Kristupu Stankumi @Embassy of Lithuania in Finland / Lietuvos ambasada Suomijoje. Susitikime dalyvavo 3 rūmų nariai: Irma Spudiene ir Tadas Spudys UAB DSP Plius, Jurgita Gelgotienė MB Zirafa ruke, Martynas Gelgotas UAB Inocode. Dėkojame @Kristupas Stankus už informatyvų ir produktyvų susitikimą!

Po kelionės, misijos dalyviai dalijosi įspūdžiais:

I. Spudienė: „Dėkojame Anu Viks ir BPW Suomijai už kvietimą bei puikią bendrystę! 💜 Pavasarį man jau kirbėjo mintis tradiciškai jungti Pabaltijo šalis, turėjome klubo misiją į Latviją, kelionių metu užsimezgė bendrystė su Estijos BPW klubo narėmis, kitomis Europos šalimis. Romoje vykstančiame prezidenčių susitikime pasidalinau mintimis, kad reiktų kurti/jungti Pabaltijo šalis, bet pasirodo vienu metu ir kitos Šiaurės šalys gyveno tomis pačiomis mintimis ir dalinosi idėjomis su BPW Europe koordinatore Anu Viks. Tad netikėtai užgimęs BPW Nordic Tinklas ir 1-asis susitikimas Helsinkyje – buvo be galo naudingas ir įsimintinas įvykis mano visuomeninėje veikloje! Pirmasis BPW Nordic tinklo susitikimas Helsinkyje ne tik suteikė progą giliau pažvelgti į tvarumo bei žaliojo verslumo tematiką, bet ir prisidėjo prie glaudesnio bendradarbiavimo tarp Šiaurės Europos šalių verslo moterų. Tokie renginiai skatina naujų idėjų mainus, stiprina partnerystes ir atveria naujas galimybes ateičiai. Tikime, kad šie susitikimai taps puikiu postūmiu plėtojant tiek verslo ryšius, tiek tvarią veiklą, ir padės kurti stipresnę bei darnesnę verslo bendruomenę.

Susitikimo Lietuvos ambasadoje Suomijoje metu aptarėme Lietuvos ir Suomijos verslo bendradarbiavimo galimybes, ekonominę situaciją bei iššūkius, su kuriais susiduria abiejų šalių verslo bendruomenės. Nuoširdžiai dėkoju komercijos atašė Kristupui Stankui už šiltą priėmimą ir vertingas įžvalgas apie Suomijos verslo aplinką, vietos žmones bei ekonomines tendencijas.“

J. Gelgotienė: „Verslo kelionė į Suomiją buvo lyg koks perkūnas iš giedro dangaus, atnešęs labai daug įdomių patirčių, vertingų kontaktų bei netikėtų pažinčių. Susitikimas su komercijos atašė Lietuvos ambasadoje Suomijoje padėjo suprasti, kuo gyvena Suomijos verslas šiomis dienomis, ir kas aktualiausia būtent šiai šaliai. Toks suvokimas padėjo suprasti, ką tikrai galima pasiūlyti, o kas bus neaktualu šios nuostabios šalies žmonėms ir verslams.“

M. Gelgotas: „Prieš vykstant į Suomiją iš anksto pasiruošėme namų darbus – analizavome rinkos potencialą, t.y. koks gyventojų skaičius, BPV, didžiausios įmonės, vidutinis darbo užmokestis ir pan. Norėjome geriau susipažinti su verslo aplinka ir galimybėmis užmegzti ryšius su vietos įmonėmis. Mums aktualiausia sritis – informacinės technologijos, todėl labiausiai domino šioje srityje veikiančios įmonės, ypač dirbančios su programinės įrangos kūrimu. Tuo tikslu turėjome susitikimą Lietuvos ambasadoje su komercijos atašė Kristupu Stankumi, kad daugiau sužinotume apie verslo galimybes Suomijoje. Norime padėkoti Kristupui už šiltą priėmimą ir pastangas padėti kiekvienam susitikimo dalyviui! Kadangi dalyvavome kartu su kitų verslų atstovais, mūsų visų poreikiai ir klausimai skyrėsi, bet kiekvienas buvome išklausytas ir gavome pasiūlymus ar patarimus kaip galėtume rasti verslo plėtros galimybių Suomijoje. Smagu, kad mūsų ambasadose dirba tikri savo srities profesionalai! Šiuo metu Suomija išgyvena ne patį geriausią laikotarpį verslui, augimas sustojęs nuo 2014 metų, o pastarieji keleri metai apskritai yra recesijoje. Patys suomiai sudėtingam laikotarpiui apibūdinti turi specialų terminą „SISU“, kuris reiškia sunkumų išgyvenimą, iškentėjimą, išlaukimą. Jeigu mes, lietuviai, esant sudėtingam laikotarpiui ieškome išeičių, kažką bandome daryti, keisti, tai suomiai tiesiog šį laikotarpį išlaukia. Todėl ir verslo plėtrai laikotarpis nėra labai palankus, nes verslai Suomijoje laukia geresnių laikų ir susilaiko nuo investicijų. Nepaisant visų šių sunkumų, galimybių verslo plėtrai yra ir iš Ambasados gavome naudingų patarimų, nuo ko pradėti. Likusį laiką skyrėme pačių suomių, kultūros ir sostinės pažinimui. Apibendrinant – Suomija paliko įspūdį kaip tvarkingos, draugiškos ir niekur neskubančios šalies, kurie mus laiko sektinu pavyzdžiu. Juokaudami sakėme, kad mes, lietuviai, esame Šiaurės šalių ispanai.“

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai – tai platus Lietuvos verslo atstovų ir mokslo įstaigų tinklas bei bendruomenė. Rūmų misija – atstovauti narių interesams valstybės ir regioninės valdžios institucijose, skatinti verslo ir mokslo bendradarbiavimą, teikti verslui ir mokymo įstaigoms reikalingas paslaugas. Norite prisijungti prie šios bendruomenės, informacija apie veiklas čia: https://www.cci.lt/apie-mus/