Verslo misija į Tamperę (Suomija)

Sausio 25-26 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai bendradarbiaujant su Suomijos Lietuvos prekybos rūmais, Tamperės prekybos ir pramonės rūmais, Business Finland  ir Lietuvos  garbės konsulu Tamperėje organizavo Lietuvos verslo atstovų misiją į Tamperę.

Verslo misijos tikslas – užmegzti verslo ryšius Tamperėje, susipažinti Suomijos verslo situacija, aplankyti pažangias verslo įmones.

Pirmą misijos dieną dalyviai turėjo galimybę aplankyti Helsinkyje įsikūrusią PAULIG gamyklą. 1876 m. įkurta Paulig gamykla yra šeimos verslas ir  šiuo metu yra viena iš moderniausių Europoje tarptautinė maisto ir gėrimų įmonė. Paulig skrudinta kavai yra puikiai žinoma Baltijos šalyse.  Verslo misijos dalyviams buvo organizuota ekskursija susipažinti su kavos gamybos procesu. Praktiškai visas kavos gamybos procesas yra automatizuotas. Be gerai žinomo Paulig prekės ženklo, įmonei priklauso Santa Maria, Risenta, Poco Loco, Zanuy prekės ženklai.

Atvykus į Tamperę, dalyviai pirmiausia apsilankė Lietuvos garbės konsulo Matti Arpiainen vadovaujamoje  įmonėje TT Gaskets. 105 darbuotojus turinti įmonė gamina tarpines įvairioms pramonės šakoms ir eksportuoja savo produkciją į 50 šalių.

O vakare verslo misijos dalyvius Tamperės Rotušėje priėmė Tamperės vicemeras Ilkka Sasi ir kiti miesto valdžios atstovai. Vicemeras pasidžiaugė stiprėjančiais Lietuvos ir Suomijos verslo ryšiais ir palinkėjo dalyviams sėkmingų susitikimų ir vizitų.

Antrą verslo misijos dieną Tamperės prekybos ir pramonės rūmuose įvyko Suomijos-Lietuvos verslo seminaras ir verslo kontaktų renginys.  Rūmų direktorius Markus Sjolud pristatė Tamperės regioną, kuris yra antras pagal dydį regionas Suomijoje. Tamperė taip pat yra vienas iš greičiausiai augančių miestų Suomijoje ir  antras po Helsinkio populiariausias gyventi miestas, džiaugėsi p. Sjolund. Tamperės prekybos ir pramonės rūmai jungia virš 2000 regiono įmonių, kurių tarpe yra ir didžiausios regiono įmonės. Daugiau  nei 50%  visų Rūmų narių atstovauja paslaugas, 18% – pramonės, 13% – prekybos, 9% – statybos sektorius, vardino Rūmų vadovas.

Visi renginio dalyviai galėjo trumpai pristatyti savo įmones ir produkciją. Po seminaro Lietuvos ir Suomijos įmonės individualiai diskutavo apie tarpusavio bendradarbiavimą.

Dar tą pačią popietę dalyviai apsilankė vienoje didžiausių ir sėkmingiausių Tamperės  regiono įmonių –Valmet Automation, kuriančiai automatizavimo sprendimus įvairiems pramonės sektoriams.

„Ši verslo misija yra puikus bendradarbiavimo tarp Vilniaus Rūmų ir Suomijos Lietuvos prekybos rūmų pavyzdys, kai, apjungiant Lietuvos ir Suomijos jėgas, įmanoma suorganizuoti kokybišką programą  ir apsilankymą pažangiose įmonėse į kurias individualiai nepavyktų apsilankyti“,- dalinosi savo įspūdžiais p. Vyda Mozūriūnienė, Vilniaus PPAR viceprezidentė, UAB „Comfort Heat“ vadovė.

Dėkojame misijoje dalyuvavusiems rūmų nariams: UAB „Comfort Heat“, UAB „Conatus“,  UAB „ Skogran“, UAB „DigiAstrum“, UAB „SDG“.

Nuoširdžiai dėkojame Rubinai  Haapamaki, Suomijos Lietuvos Rūmų direktorei, Markus Sjolud, Tamperės prekybos ir pramonės rūmų direktoriui,  Matti Arpiainen, Lietuvos garbės konsului Tamperėje, Maarit Vuorio,  vyr. patarėja iš Business Finland už bendradarbiavimą ir pagalbą organizuojant verslo misiją.

Verslo misija vykdyta Enterprise Europe Network projekto rėmuose.