Socialinės atsakomybės konferencija: „Darbuotojas su negalia: (ne)norma 2023“

 

Konferencijos tikslas skatinti verslo socialinę atsakomybę įdarbinant žmones su negalia, dalintis gerąja praktika ir pavyzdžiais, kaip įtraukti šią žmonių grupę į atvirą darbo rinką arba į mini socialinius projektus. Konferencijos metu taip pat bus aptarti žmonių su negalia įdarbinimo problemų sprendimo būdai bei kiti su šia tema susiję klausimai.

 

Konferencijos vieta – Vilniaus savivaldybė, Tarybos posėdžių salė, 2 aukštas, Konstitucijos pr. 3, Vilnius + transliacija gyvai Online. Renginys bus tiesiogiai verčiamas į Lietuvių gestų kalbą.

Renginio transliaciją bus galima stebėti gyvai  www.vilnius.lt  YouTube kanale: https://www.youtube.com/user/VilniusVideo

Renginį moderuoja ir veda Irma Spudienė Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos narė / Vilniaus verslo moterų tinklo vadovė / Vilniaus VVG Valdybos narė /  Neįgaliųjų reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Gaminių ir paslaugų prieinamumo klausimų koordinavimo komisijos LPPAR atstovė /  LRK savanorė  /  UAB „DSP Plius“ direktorė.

 

Darbotvarkė:

9.30 Registracija, pasitikimo kava.

 

10.00 Sveikinimo žodis: Vilniaus miesto savivaldybės atstovas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, prezidentas Sigitas Leonavičius ir tarybos narė Irma Spudienė, Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Jonas Gricius, VšĮ „Valakupių reabilitacijos centras“, direktorė Tatjana Ulbinienė.

10.25 Renginio atidarymas – VŠĮ Dienos centro „Šviesa“ muzikinis teatralizuotas pasirodymas.

10.30 Pranešimas Prieinamumas – prabanga ar žmogiška teisė?“, UAB „DSP Plius“ direktorė Irma Spudienė, rinkodaros specialistas Donatas Liuolia.

10.45 Pranešimas „Prieinamumas atveria galimybes“,  Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, programų stebėsenos ir kontrolės skyriaus vedėja Lina Gulbinė.

11.00 Pranešimas „Teisės ir garantijos darbe turint negalią“, Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kancleris Šarūnas Orlavičius.

11.10 Pranešimas „Kvotos: Galimybė įsidarbinti asmenims su negalia viešajame sektoriuje“, „Savarankiškas gyvenimas“, asociacijos vadovas Žilvinas Mišeikis.

11.20 Pranešimas „Laimė dirbti“,  Dienos centras „Šviesa“,  socialinių projektų koordinatorė Jurgita Šidlauskienė su lengvai suprantamos kalbos tekstų vertinimo ekspertėmis: Justina Markevičiūte ir Birute Pocevičiūte.

11.30 PranešimasDarbo rinka atviresnė negalią turintiems asmenims?“, Užimtumo tarnyba prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, direktorė Inga Balnanosienė.

11.45 Pranešimas „Sėkmės recepto paeiškos. Kaip kolegai su negalia įsilieti į organizaciją?“, VŠĮ „Valakupių reabilitacijos centras“, profesinės reabilitacijos skyriaus vadovė Natalja Markovskaja.

 

12.00 Pranešimas „(NE)įmanoma pasiekti sinergiją su įmonėje dirbančiais žmonėmis su negalia“,  VŠĮ „Pietų Lietuvos verslo kooperacijos centras“, direktorė Dalia Matukienė.

12.15 – 12.50  Pietų pertrauka ir VPPAR narių bei kitų rėmėjų produkcijos degustacija.

 

12.50 Pranešimas „Savarankiškumo programa. Žmonių gyvenimus keičiančios knygos“, MB „Tikra knyga“, kūrybos vadovė Daiva Rudytė.

13.00 Pranešimas „Darbo aplinkos pritaikymas turint darbuotojų su klausos negalia“, Lietuvos kurčiųjų draugija, prezidentė Vaida Lukošiūtė.

13.15 Pranešimas „Neregių ir silpnaregių įdarbinimas“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, projektų koordinatorė Audrė Grybauskaitė.

13.30 Pranešimas „Bendroji pastaba Nr. 8 dėl asmenų su negalia teisės į darbą ir įsidarbinimą“, Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“, valdybos narė Kristina Dūdonytė.

13.45 Pranešimas „Pasiekimai ir iššūkiai integruojant VU EVAF bendruomenę“, Vilniaus universitetas Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas, dekanė Prof.dr. Aida Mačerinskienė.

14.00 Pranešimas „ES Prieinamumo direktyvos reikalavimai praktiškai“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, pirmininko pavaduotojas Vilmantas Balčikonis.

14.15 – 14.45 Panelinė diskusija, moderuoja – VŠĮ „Sopa“ direktorė Jurgita Kuprytė.

Diskusijos dalyviai: Valstybinės darbo inspekcija kancleris Šarūnas Orlavičius, Užimtumo tarnybos atstovas (-ė), VŠĮ „Valakupių reabilitacijos centro“ atstovas (-ė), Dienos centro  „Šviesa“ atstovas (-ė),  Neįgaliųjų reikalų departamento prie LR SADM atstovas (-ė), Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga projektų koordinatorė Audrė Grybauskaitė ir kt.

14.45 – 15.00 Prizų traukimas ir baigiamasis žodis.

*Būtina registracija tik dalyvaujantiems gyvai iki 2023 11 06 dienos 12.00 val. Registracijos patvirtinimą, galutinę programą ir kitą svarbią informaciją atsiųsime Jūsų nurodytu el. paštu. Dalyvių skaičius ribotas.

**Renginyje bus fotografuojama ir filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ir šios nuotraukos gali būti patalpintos viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

Registracija čia: REGISTRACIJA

 

 

 

Renginio metu:

  • Veiks žmonių su negalia Socialinės dirbtuvės, bus galima įsigyti gaminių (prašome atsinešti grynųjų pinigų😉).
  • Lietuvos raudonojo kryžiaus interaktyvus stendas: „Pirmosios pagalbos įgūdžių stiprinimas“ ir „Stipri šeima“.
  • Vyks loterija.

 

Kilus klausimams susisiekti galima su Irma Spudiene tel. +370 652 77772, el.p. irma@dsp.lt

 

 

Renginio organizatorius:

 

 

 

Renginio partneriai: Vilniaus miesto savivaldybė, Valstybinė darbo inspekcija, Neįgaliųjų reikalų departamentas, Užimtumo tarnyba, UAB „DSP Plius“, Dienos centras „Šviesa“, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga, Lietuvos kurčiųjų draugija, Vilniaus universitetas (Ekonomikos ir verslo administravimo fakultetas), Asociacija „Savarankiškas gyvenimas“, VŠĮ „Sopa“,  VŠĮ „Pietų Lietuvos verslo kooperacijos centras“, MB „Tikra knyga“.

 

Renginio rėmėjai:

UAB „DSP Plius“, UAB „Burbuliukas ir Co“, UAB „Varėnos pienelis“, UAB „Laika Logistic“,  Valstybinė darbo inspekcija, VšĮ „Globalūs projektai“, VŠĮ „Valakupių reabilitacijos centras“, Restoranas HBH Vilnius, MB „Tikra knyga“, UAB „Gelsva“ (Žalia giria), UAB „Medilita“, VšĮ „Vilniaus inžinerijos ir technologijų licėjus“.

 

***Registruodamiesi pateikiate savo asmens duomenis duomenų valdytojui UAB „DSP Plius“, kuris tvarkys Jūsų pateiktus asmens duomenis registracijos į renginį ir renginio administravimo tikslu (siekdami įvykdyti sutartį dėl dalyvavimo renginyje). Asmens duomenys bus tvarkomi 2 sav. po renginio pabaigos, vėliau sunaikinami. Kontaktinis duomenų valdytojas – UAB „DSP Plius“, kodas 300636318, adresas Kalvarijų g. 124, Vilnius, el. paštas irma@dsp.lt . Jūs turite teisę susipažinti su asmens duomenimis, prašyti ištaisyti netikslius, ištrinti neteisėtai tvarkomus duomenis arba apriboti jų tvarkymą, teisę nesutikti su duomenų tvarkymu, kai jis vykdomas teisėto intereso pagrindu, teisę į duomenų perkeliamumą bei teisę paduoti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai.