fbpx

Prisijungti

Naujienos

Ypatingas bendrovės „Traidenis“ įrenginys – Kauno kogeneracinei jėgainei

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nario – kompanijos „Traidenis“ – pagamintas didžiulių gabaritų oro taršos mažinimo įrenginys, būtinas kogeneracinei elektrinei, jau atkeliavo iš Alytaus į Biruliškėse esančią jėgainę.

Apie 100 tonų sveriantis, 43 metrų aukščio ir 6,7 m skersmens stiklaplasčio įrenginys, forma panašus į kaminą, iš Alytaus iki Biruliškių k. šalia Kauno gabenamas specialiai iš Lenkijos užsakytu transportu, skirtu nestandartinio dydžio kroviniams gabenti.

Inžineriniai sprendimai – pagal griežtus technologinius gamybos ir aplinkosauginius reikalavimus

Ypatingo įrenginio, skirto drėgnam dūmų valymui, projektuotoja ir gamintoja – viena technologiškai moderniausių gamybinių įmonių Lietuvoje – UAB „Traidenis“.

Didelio efektyvumo aplinkosauginis ir inžinieriniu požiūriu itin sudėtingas įrenginys bus dalis plačios apimties Kauno kogeneracinėje jėgainėje numatytų įdiegti valymo technologijų. Skruberiu inžinerijoje vadinama kamino pavidalo talpa, kurioje vykdomos biodujų valymo pakopos. UAB „Traidenis“ – vienintelė Lietuvoje įmonė, galinti pasiūlyti sudėtingą stikloplastikinės skruberio konstrukcijos projektavimą ir gamybą.

Anot įrenginio gamintojo, įgyvendinant aukštos kvalifikacijos reikalaujantį projektą, teko susidurti su itin rimtais profesiniais iššūkiais – išskirtiniu įrenginio dydžiu ir dėl itin griežtų aplinkosauginių reikalavimų privalomu naudoti specialiu cheminės dervos kompozitu. Specialios didelio cheminio atsparumo dervos skirtos tam, kad dūmų valymo metu visos aplinkai galinčios kelti pavojų cheminės medžiagos būtų nusodintos ir ištirpintos, ir, svarbiausia, sulaikomos skruberio viduje, kad iš įrenginio kenksmingi dūmai negalėtų patekti į aplinką.

Vykdant paruošiamuosius projektavimo darbus bei siekiant užtikrinti visas technines ir aplinkosaugines sąlygas, „Traidenio“ projektavimo ir gamybos komanda darbų pradžioje atliko detalų 3D modeliavimą. Bendrovės inžinieriai-konstruktoriai panaudojo naujus technologinius sprendimus, išpildydami didelio svorio vidinių kamino dalių konstrukcinius uždavinius. Kelis mėnesius užtrukusiu paruošiamuoju etapu buvo gaminamos specialios formos ir konstruojama sudėtingiems darbams reikalinga papildoma įranga. Visi darbai UAB „Traidenis“ vykdomi taikant sertifikuotą gamybos kokybės kontrolę.

 

Įrenginį bus galima išvysti jau spalio pradžioje 

Planuojama, jog jau spalio pradžioje įrenginys stovės ir bus matomas visiems, pravažiuojantiems ties Kaunu magistraliniu keliu A1 Vilnius–Klaipėda.

Planuojama, kad Kauno kogeneracinė jėgainė veiklą pradės 2020 metų pirmą pusmetį ir pagamins apie 40 proc. Kaunui reikalingos centralizuotai tiekiamos šilumos bei apie 170 GWh elektros energijos, kuri bus tiekiama į Lietuvos nacionalinį elektros energijos perdavimo tinklą.

Kogeneracinės jėgainės statybvietėje šiuo metu dirba rangovų organizacijos iš beveik visos Europos. Lietuvos inžinieriai įvardija šią kogeneracinę jėgainę kaip netradicinį itin reto sudėtingumo statybų objektą su nestandartiniais konstrukciniais sprendimais.

 

 Apie UAB „Traidenis“

1996 m. įkurta bendrovė pirmoji Lietuvoje pradėjo specializuotis stiklaplasčio panaudojimu biotechnologijų ir vandenvalos srityse.  Stiklaplastis pasižymi ne tik didesniu nei plienas atsparumu, tačiau ir neprilygstamu ilgaamžiškumu, ir tai lemia geriausius ekologijos rezultatus.

Įmonė gamina buitinių, paviršinių, pramoninių nuotekų valymo įrenginius, dvisluoksnes, trisluoksnes, surenkamas, chemiškai atsparias talpas, uždaras recirkuliacines žuvų auginimo sistemas, termokubilus ir įvairius kitus nestandartinius gaminius iš stiklaplasčio (GRP).

UAB „Traidenis“ yra oficiali pasaulinio „General Electric“ koncerno gaminių iš stiklaplasčio (GRP) gamintoja – tiekėja. Šio pripažinimo bendrovė sulaukė sėkmingai įvykdžiusi individualų „General Electric“ užsakymą, pagal kurį buvo pagamintos įvairios paskirties talpos iš stiklaplasčio. Griežčiausi gamybos standartai, specifiniai brėžiniai ir unikalios gaminių detalės – tokie reikalavimai buvo taikomi Švedijoje įgyvendintam, biodujų varomos jėgainės statybos projektui.

Alytuje įsikūrusią įmonę kaip pagrindinę gamintoją – tiekėją Europos rinkai yra pasirinkusios tokios kompanijos, kaip „Xylem“ (pirmaujanti pasaulio vandens technologijų kompanija) ir „Fortum“ („Nasdaq Helsinki“ biržoje listinguojama Skandinavijos įmonių grupė).

UAB „Traidenis“ yra Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Inžinerinės ekologijos asociacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, asociacijos „Alternatyvioji akvakultūra“ narys.

 

 

 

 

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.