fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vyresnio amžiaus žmonės laukiami įmonėse

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su Užimtumo tarnyba prie LR SADM gruodžio 8 dieną sukvietė verslo įmonių, mokymo įstaigų bei kitų organizacijų atstovus „online“ diskusijai apie vyresnio amžiaus žmonių integravimą į darbo rinką.

Su Užimtumo tarnybos atstovais aptarta, kokias darbdaviai mato galimybes, kad šie žmonės patektų į darbo rinką ir kaip galima būtų bendradarbiauti su Užimtumo taryba šioje srityje.

Susitikime dalyvavo Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė ir Užimtumo tarnybos ekspertai, Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius, Rūmų nariai.

Užimtumo tarnybos Vilniaus klientų aptarnavimo departamento direktorė Jurgita Bražinskienė pristatė situaciją Vilniaus apskrities darbo rinkoje, užimtumo tarnybos paslaugas vyresnio amžiaus žmonėms (prezentacija).

„Pandemijos laikotarpiu, ypač 2021-aisiais,  darbo rinkoje vyksta dideli pokyčiai. Nors darbuotojų trūkumas fiksuotas ir ankstesniais metais, tačiau šiemet šis klausimas dar labiau paaštrėjo. Užimtumo tarnybos darbo skelbimų registre pastarąjį pusmetį kas mėnesį šalies darbdaviai pateikė po 54-66 tūkst. laisvų darbo vietų“, - pasakojo p.J. Bražinskienė, pažymėdama, kad vien Vilniaus mieste darbo ieško daugiau nei 12 tūkst. vyresnių 50+ žmonių.

Užimtumo tarnybos atstovai pasidalijo informacija apie profesinio mokymo galimybes vyresnio amžiaus žmonėms, pristatė gerąsias praktikas integruojant vyresnio amžiaus žmones į darbo vietas, apžvelgė situaciją regionuose.

Rūmų nariai dalijosi patirtimi ir įžvalgomis, padėsiančiomis Užimtumo tarnybai labiau atsižvelgti į verslo poreikius bei efektyvint veiklą.

Pastabas nariai teikė dėl vis dar gajos biurokratijos, trukdančios pameistrystės modeliui vystytis šalyje, kalbėta apie didesnį ir Užimtumo tarybos darbuotojų įsitraukimą į verslo siūlymus.

Rūmų narių UAB „PZU Lietuva gyvybės draudimas“ Vilniaus regiono pardavimo grupės vadovė ir AG Golden Gates - Baltic office Baltijos regiono pardavimo grupės vadovė p. Liucina Giedrienė pristatė vykdomą iniciatyvą „50+ LAUKIAMI“.

Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius apibendrindamas susitikimą pažymėjo, kad Užimtumo tarybos reforma – ilgai laukta, verslo sveikinama ir nekantriai laukiama jos rezultatų.

„Svarbu, kad įgyvendinat užimtumo reformą būtų sukurtos tokios sąlygos, kad tiek darbdaviai būtų suinteresuoti priimti darbuotojus, juos mokyti, perkvalifikuoti, tiek darbuotojams būtų sudarytos palankios sąlygos remiantis įvairiomis programomis rasti reintegraciją į darbo rinką“, - akcentavo dr. A. Danilevičius.

Rūmų gen. direktoriaus siūlymu, susitikimai ir diskusijos su Užimtumo tarnyba galėtų vykti reguliariai – kas ketvirtį, nusimatant verslui aktualias temas, vykdant Rūmų narių poreikių apklausas, teikiant Užimtumo tarnybai Rūmų bendruomenės pasiūlymus.

 

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis