fbpx

Prisijungti

Naujienos

Virtualiame seminare Ukrainos eksportuotojams pristatyti ES prekybos ir aplinkos apsaugos teisės aktai

Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos iniciatyva vykdant Tarptautinės darbo organizacijos (TDO) ir Ukrainos darbdavių organizacijų asociacijos (OORU) projektą gruodžio 21 d. buvo organizuotas virtualus seminaras | Zoom platformoje | "ES teisės aktai dėl prekybos ir aplinkos apsaugos Ukrainos eksportuotojams".

 

Sveikindamas renginio dalyvius Vilniaus rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius džiaugėsi, kad Vilniaus PPAR ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos bei Kiyvo prekybos ir pramonės rūmų glaudus bendradarbiavimas nenutrūko ir darbai tęsiami šiuo sunkiu Ukrainai karo ir agresijos metu. "Lietuva neįsivaizduoja Europos Sąjungos be Ukrainos, matome jus kaip lygiaverčius partnerius ES. Dirbsime kartu, dalinsimės patirtimi, palaikysime ir sieksime kartu atstatyti Ukrainą iki pergalės. Слава Україні! Героям Слава! – sakė prezidentas.

 

Renginyje dalyvavo virš 50 ukrainiečių, kuriems aktualiais klausimais pranešimus pristatė Lietuvos aplinkos inžinerijos asociacijos direktorius, Vilniaus PPAR tarybos narys Konstantinas Iljasevičius, UAB "Traidenis" technikos direktorius Gintaras Vinikaitis ir VPPAR tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė

Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė skaitė pranešimą aktualia tema "Ukrainos ir ES asociacijos sutartis – galimybė Ukrainos įmonėms plėsti eksportą į Europos Sąjungos šalis. Ukrainos prekių eksporto į ES šalis reikalavimai ir sąlygos karo metu". Ji taip pat pasidalino naudingomis nuorodomis ir akcentavo duomenų bazę Access2Markets, kurioje pateikiama atnaujinta ir eksportuotojams ypač aktuali informacija. Paminėtas ir Enterprise Europe Network, kurio aktyviais nariais yra Vilniaus Rūmai. Šiemet EEN Lietuva ir kitų partnerių bei ES veikiančių klasterių iniciatyva startavo Supply Chain Resilience platforma, kurios tikslas padėti įmonėms stabilizuoti tiekimo grandines bei rasti naujų partnerių, kas aktualu tiek Ukrainai, tiek ir ES šalims.

Vilniaus PPAR tarybos narys Konstantinas Iljasevičius pristatė pranešimą "Ką Ukrainai reiškia Europos žaliasis paktas, tapęs ES teisės aktų dalimi: papildomos išlaidos ar galimybė modernizuoti gamybą?".

O UAB "Traidenis" technikos direktorius Gintaras Vinikaitis pristatė ES reikalavimus nuotekų valymo ir atliekų tvarkymo srityje bei pasidalino įmonės patirtimi.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis