fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilnius ir Zaporožė tęsia glaudų bendradarbiavimą

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Ukrainos ambasada Lietuvoje, Lietuvos ambasada Ukrainoje ir Zaporožės prekybos ir pramonės rūmais tęsdami 2020 m. pradėtą virtualių renginių tradiciją ir siekdami stiprinti abiejų šalių tarpregioninį bendradarbiavimą, birželio 10 d. organizavo virtualų susitikimą su Lietuvos ir Zaporožės regiono verslininkais. Dalyvius pasveikino Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Volodymyras Yatsenkivskyi ir Zaporožės PPR prezidentas Vladimiras Šamilovas.

„Džiaugiamės glaudžiu Lietuvos bendradarbiavimu su Ukraina ir tikimės, kad šių metų rudenį jau galėsime susitikti gyvai ir lydėti Lietuvos verslo delegaciją į Zaporožę“, - perduodamas LR ambasadoriaus Valdemaro Sarapino sveikinimą sakė Sergejus Tichomirovas, LR komercijos atašė Ukrainoje.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir Zaporožės prekybos ir pramonės rūmai glaudžiai bendradarbiauja ir dalyvauja projektinėse veiklose jau ne pirmą kartą. Šiemet abi šalys vykdo projektą „Tvarus eksporto augimas Ukrainoje, pasinaudojant klasterių teikiamais pranašumais“.

„Šiuo projektu skatiname Zaporožės regiono klasterizaciją, suteikiant daugiau žinių tiek Zaporožės rūmams, tiek pačioms įmonėms bei įtraukiant vietos valdžios institucijas, kurios turėtų  sudaryti palankią terpę klasteriams kurtis. Taip pat norime paskatinti įmonių bendradarbiavimą ir eksportą, ypač Zaporožės įmonių eksportą į Lietuvą ir ES“ – pristatė projekto vadovė Aistė Litvinaitė-Jablonskė.

Renginyje buvo apžvelgtas Lietuvos ir Zaporožės ekonominis potencialas, investiciniai projektai Zaporožės regione ir kokios galimybės verslo bendradarbiavimui.

LR ambasados Ukrainoje pranešimas: Lietuva – jūsų kelias į Vakarų rinką

Zaporožės PPR pranešimas:  Zaporožės regiono ekonominis potencialas

 

Po pranešimų sekė Lietuvos ir Ukrainos verslo atstovų prisistatymai bei apsikeitimas kontaktais. Tuoj po renginio sulaukėme Lietuvos įmonių užklausų ir interesų suvesti su Zaporožės verslininkais.

Tai pat informuojame, kad rugsėjo mėn. pradžioje yra numatytas Zaporožės verslo delegacijos vizitas į Lietuvą, o rugsėjo pabaigoje svarstome galimybę organizuoti verslo misiją į Zaporožę.

Susitikime su Zaporožės regionu dalyvavo 13 Lietuvos verslo atstovų, iš jų 7 Vilniaus Rūmų nariai,  kurie atstovavo ekologijos ir vandenvalos, valymo įrenginių statybos ir rekonstravimo, plastiko ir metalo gamybos, transporto ir logistikos, medienos apdirbimo, darbo įrankių ir įrangos prekybos, teisinių paslaugų bei aukštojo mokslo verslo sektorius.

 

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis