fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus verslo moterų tinklo susitikimas valstybinėje darbo inspekcijoje

Valstybinėje darbo inspekcijoje (VDI) vyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (VPPAR) veikiančio Vilniaus verslo moterų tinklo (VVMT) susitikimas, kuriame dalyvavo ir Lietuvos Raudonojo Kryžiaus atstovai.

🟣 Vyko diskusijos esminiais – darbuotojų saugos ir aplinkos apsaugos – klausimais, kurie iš esmės yra neatsiejama kiekvienos organizacijos dalis.

🟣 Renginio pradžioje Vilniaus VMT prezidentė Ieva Redikaitė tarė sveikinimo žodį bei viso klubo vardu pasveikino Jurga Rimke, tapus visos Lietuvos verslo moterų tinklas vadove, per 15 LVMT veiklos metų, tinklui pirmą kartą vadovaus Vilniaus regionas.

🟣 Vėliau įvyko Aplinkosaugos ir Darbų saugos klasterio VVMT narių prisistatymai:

♻️ Ieva Redikaitė – UAB BRG Baltic recycling group direktorė, pristatymo tema: “Pagrindiniai aplinkosaugos reikalavimai įmonėms. Ką įmonėms privalu žinoti?” Ieva Redikaitė – savo pranešime pristatė įmonės veiklą ir siūlomas paslaugas bei akcentavo pagrindinius ir aktualiausius reikalavimus verslui aplinkosaugos srityje remiantis konkrečiais vizualiniais pavyzdžiais bei šių dienų aktualia teisės aktų praktika ir situacijomis. Susitikimo dalyviams taip pat buvo pateikta švietėjiška prevencinė informacija bei žinios iš atliekų tvarkymo srities, ką privalu žinoti ne tik juridiniams bet ir fiziniams asmenims.

⚠️Irma Januševičiūtė - Spudienė - UAB DSP Plius - Darbo saugos priemonės direktorė, pristatymo tema: “Kada (ne)realiai įsileisime darbų saugą į XXI amžių”? Irma Spudienė – savo pranešime papasakojo apie savo “vaikystės verslus”, linksmus “7 (septynetuko)” faktus, DSP Plius atsiradimo “magiją prieš 23 metus”, apie įmonės veiklą, asortimentą, komandą, išskirtinumus, organizuojamas konferencijas ir visuomeninę veiklą. Pranešime buvo aptartos pagrindinės problemos darbų saugoje, aptarti nerealūs 100% viešųjų žaliųjų pirkimų planai 2023 metais, buvo pasidalinta TOP trumpais patarimais - ką kiekvienas gali padaryti namie ar darbe, kad apsaugotų save. I. Spudienė pranešimo metu surengė keletą žaidimų ir linksmų „ugnies“ pasirodymų.

🟣 Susitikime dalyvavo ir VVMT socialiniai partneriai, jų pranešimai:

⛑ Ramūnas Alenčikas – Lietuvos Raudonasis Kryžius / Lithuanian Red Cross pirmosios pagalbos programos vadovas, pranešimas: “Pirmosios pagalbos mokymų galimybės”. Kas penktas lietuvis yra atsidūręs situacijoje, kurioje reikėtų pirmosios pagalbos suteikimo žinių ir net 45% lietuvių nemokėtų arba greičiausiai nemokėtų suteikti pirmosios pagalbos kitam. Tokią liūdną statistiką atskleidė „Spinter“ apklausa, atlikta 2022 metų vasarą. Būdų kaip pakeisti šią situaciją tikrai yra, tai praktiniai Pirmosios pagalbos mokymai, kuriuos veda profesionalūs LRK instruktoriai. Mokymai vyksta 12 asmenų grupėse, o mokymų pabaigoje išduodami pažymėjimai. Daugiau apie mokymus galite sužinoti čia: https://redcross.lt/mokymai/ arba kreipkitės tiesiai į LRK Pirmosios pagalbos programos vadovą Ramūną Alenčiką.

ℹ️ Jonas Gricius - LR Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius, pranešimas: “Valstybinės darbo inspekcijos veiklos planavimas ir 2023 metų prioritetai”. P. Jonas ne tik aptarė VDI veiklos prioritetus, atsakė į VVMT narių rūpimus klausimus. VDI siekia glaudžiai bendradarbiauti su verslu, įsiklausyti vieniems į kitus ir siekti nepertraukiamos, sklandžios bei produktyvios diskusijos, tad tokie susitikimai bus organizuojami ir ateityje.

🟣Dėkojame VDI už šiltą  bendrystę!

📸Foto: Darius Kučys

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis