fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus verslo moterų tinklas svečiuose pas Varėnos verslias ir įkvepiančias moteris

Rugpjūčio 18 dieną įvyko vasariškas Vilniaus verslo moterų tinklo susitikimas Varėnos krašte. Pokalbiai ir susipažinimas su Varėnos kraštu prasidėjo dar autobuse, po VVMT prezidentės Jurgos Rimkės sveikinimo žodžio, VVMT Tarybos narė Irma Spudienė su visomis pasidalino surinkta įdomia informacija apie Varėnos kraštą, žmones, tradicijas. Tai paskatino visas moteris pasidalinti patirtais išgyvenimais ir lankytinais objektais Varėnos krašte.

Charizmatiškos VVMT narės Jolantos Kuzminienės pravesta ekskursija po jos vadovaujamą „Varėnos pienelio“ gamyklą nepaliko nė vienos abejingos. Labiausiai sužavėjo Jolantos veiklos istorija, stiprybė, verslumas, energija ir užsidegimas, kaip per nepilną dešimtmetį iš bankrutuojančios gamyklos su milijoninėmis skolomis „Varėnos pienelis“ tapo perspektyvia, pelninga, sparčiai augančia, europinius standartus atitinkančia gamykla bei į 20 užsienio šalių eksportuojančia įmone. Po ekskursijos po gamyklos cechus, visų širdis ir gomurius apsaldino „Varėnos pienelio“ sūrelių degustacija, kuri nustebino skonių įvairove, pasiūla ir kokybe.

Kelionė tęsėsi vingiuotais miško ir grybų pilnais Dzūkijos keliukais, kol galiausiai buvo pasiekta įstabaus grožio ir jaukumo etnografinė „Grikucio“ sodyba, esanti Pamerkių kaime ant Merkio upės kranto. Su plačia šypsena ir atvira širdimi visas pasitiko sodybos šeimininkė Laima Mačionienė. Atvykus į sodybą laikas tarsi sustojo, pasimiršo visi kasdieniniai rūpesčiai ir miesto skubėjimas, kelias valandas VVMT narės pagyveno kartu su gamta ir klausėsi uždegančių dzūkuojančios Laimos pasakojimų. Pasilepinusios virta grybų sriuba ant laužo ir ką tik iškepta grikių duona, moterys dalyvavo edukacinėje programoje „Grikio kelias nuo sėjos iki pietų stalo”. Pačios pjovė grikius su pjautuvu, kūlė juos spragilu, vėtė grūdus, kuriuos sumalė šimtametėmis, senovinėmis girnomis, tada sijojo miltus iš jų maišė tešlą ir kepė gardžiausius grikinius blynus, kuriuos ragavo su ką tik pririnktais iš miško ir iškeptais baravykais, o desertui - su šviežių grikių medumi.

Dienos kelionė į Varėnos kraštą visoms VVMT narėms padovanojo ne tik įsimintinas akimirkas, naujas patirtis, bet ir leido geriau pažinti viena kitą. Nutarta būtinai ateityje tęsti vasaros išvykas pas kitas VVMT nares.

 

Kitas VVMT susitikimas vyks jau rugsėjo 7 d. 10.00 val., „Sugamour“ vasaros rezidencijoje Bernardinų sode (B. Radvilaitės g. 8A Vilnius). Susitikimo metu bus pristatytos VVMT naujienos, artimiausi rudens renginiai, o „Sugamour“ restoranų ir desertinių tinklo generalinė direktorė Žaneta Birbilienė pasidalins savo vadovavimo patirtimi. Registracija jau prasidėjo: https://bit.ly/3k9H9BF

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis