fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose sprendžiamos visos verslą užklupusios problemos: su verslu žengiama į naujų rinkų paieškas

 

Gelbėti į Baltarusiją ir Kiniją eksportuojančius ir dabar su sunkumais susiduriančius verslus ekspertai ragina kuriant pagalbos priemones įmonėms, teikiant lengvatines paskolas ir ieškant naujų rinkų. Kol valstybinis aparatas dar tik įsivažiuoja, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai tarptautinių rinkų atvėrimą jau keleri metai įtraukę į prioritetinių veiklų sąrašą.

Tarptautinės misijos, parodos, pristatymai, B2B susitikimai su potencialiais užsienių šalių partneriais Rūmuose nesustojo net tada, kai keleiviniai lėktuvai dėl pandemijos buvo nutupdyti oro uostose, o kelionės – sustojusios.

 

Nutūpus lėktuvams misijos persikėlė į „online“

„Rūmai – kaip ir verslas privalo žengti koja kojon su pasaulinėmis tendencijomis, priimti greitus sprendimus, kurie padėtų verslui čia ir dabar, o ne tuomet, kai į duris belsis bankroto administratorius. Todėl, paskelbus karantiną, vieną, antrą, Rūmų bendruomenė mobilizavosi, nesustojo ne tik vietinės, bet ir tarptautinės veiklos“, – pažymi Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.

Daugiau nei 210 konsultacijų, 20 virtualių tarptautinių verslo kontaktų renginių, verslo misijų bei B2B susitikimų, kuriuose dalyvavo daugiau nei 150 Lietuvos įmonių – tai tik rezultatai iš „karantininių“ Lietuvos verslui metų. „Sustojus kelionėms verslas nestovėjo vietoje, o Rūmai ir tarptautines veiklas perkėlė „online“. Tai įvertino tiek Rūmų nariai, tiek kitos Lietuvos kompanijos. Štai pernai užsienių rinkų pristatymuose sulaukėme daugiau nei pusės tūkstančio įmonių atstovų, o 38 kompanijoms padėjome sukurti individualius eksporto skatinimo veiksmų planus“, – pasakoja dr. A.Danilevičius, akcentuodamas, kad Rūmuose vystomas „Enterprise Europe Network“ projektas padeda Lietuvos verslui gauti daug nemokamų paslaugų žengiant į tarptautines rinkas. 350 užsienio partnerių pasiūlymų, beveik 100 perduotų potencialių Lietuvos įmonėms partnerių kontaktų, kas mėnesį po naujos rinkos pristatymą – tai tik keletas skaičių ir pavyzdžių iš praėjusių metų tarptautinių rūmų veiklų. Izraelis, Turkija, Pietų Korėja, JK (Brexit aktualijos), Balkanų šalys, Uzbekistanas, Ukraina – skirtingų sektorių Lietuvos įmonės turėjo galimybę pasirinkti jiems įdomią šalį bei dažniausiai nemokamai gauti informaciją iš Rūmų ekspertų, ambasadorių, komercijos atašė.

Sėkmė – Tarptautinėse parodose

Verslo misijos, tarptautinės parodos, kontaktų mugės, tarptautiniai B2B renginiai bei gerai atlikti namų darbai, padedant ir Rūmų ekspertams, neša Lietuvos įmonėms sėkmę tarptautinėse rinkose. Praėjusiais metais „Nordic Organic Food Fair“ parodoje Malmėje Rūmų nariai kompanija „Straikas“ laimėjo kategorijoje „Best new drink product“, o kompanija „Geld Baltic“ laimėjo kategorijoje „ Best new free – from product“. „Nordic Organic Food Fair“ paroda skirta ekologiško maisto ir gėrimų bei sveikos gyvensenos, mitybos, natūralaus grožio ir priežiūros priemonių sektoriaus įmonėms, ieškančioms verslo, technologinio ar mokslinio bendradarbiavimo partnerių užsienyje. Tai – didžiausias tokio pobūdžio renginys Skandinavijoje, pritraukiantis kasmet apie 500 įmonių, kurios siūlo tūkstančius natūralių ir ekologiškų gaminių. O pernai spalio 19-25 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai kartu su 13-os įmonių verslo delegacija vyko į verslo misiją Dubajuje (Jungtiniai Arabų Emyratai). Rūmų nariai dalyvavo tarptautinėje parodoje „EXPO 2020“ ir Lietuvos nacionalinės dienos renginiuose.

Verta pažymėti, kad Lietuvos nacionalinio paviljono erdvėse ir verslo forumo metu Lietuvos ekonominis potencialas buvo pristatytas pabrėžiant šalies verslo inovatyvumą ir gebėjimą kurti globalius ateities sprendimus, kurių pavyzdžiais verslo forume dalinosi inovatyviausios Lietuvos įmonės. Tarp jų – Vilniaus PPAR narė UAB „Geld Baltic“. Iš visų Dubajuje prisistačiusių Lietuvos maisto ir gėrimo įmonių tik trys, tarp jų Vilniaus rūmų nariai UAB „Straikas“ ir UAB „Geld Baltic“, buvo išrinktos (kartu su AB „Auga Group“) į inovatyvių Lietuvos įmonių grupę, kurią bendrai planuojama pristatyti Jungtinių Arabų Emyratų A lygio Premium parduotuvėse. Tad šių įmonių produkcijai yra reali galimybė jau netrukus puikuotis Dubajaus A lygio prekybos tinklų lentynose. „Rūmai stiprūs tiek, kiek stiprūs Rūmų nariai, todėl džiaugiamės kiekvieno nario sėkme tiek tarptautinėje erdvėje, tiek ir vystant veiklą Lietuvoje“, – akcentuoja Rūmų gen. direktorius.

Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pulsas/2022/01/31/news/vilniaus-prekybos-pramones-ir-amatu-rumuose-sprendziamos-visos-versla-uzklupusios-problemos-su-verslu-zengiama-i-nauju-rin-22237010

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis