fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi naujai paskirta ambasadorė Italijoje – Dalia Kreivienė

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi būsimoji ambasadorė Italijoje, kuri atstovauti Lietuvai pradės spalio 10 dieną. Iki šiol Dalia Kreivienė vadovavo Užsienio reikalų ministerijos, Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo departamentui.

"Rūmai su Italija yra turėję kelias sėkmingas verslo misijas Sicilijoje ir kelias kūrybinių industrijų parodas Milane. Tikimės, kad šiltas dvišalis bendradarbiavimas išliks ir duos teigiamų rezultatų, nes Italijos rinka Lietuvos verslui yra įdomi. Iš ambasados tikimės deramo dėmesio ir pagalbos koordinuojant verslo delegacijų vizitus", - sveikindamas su naujomis pareigomis ambasadorę, kalbėjo dr. Almantas Danilevičius, VPPAR generalinis direktorius.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos duomenis, Lietuva į Italiją eksportuoja pieną ir jo produktus, kiaušinius, medų, medienos ir jos dirbinius, medžio anglį, baldus, patalynės reikmenis, žuvį, vėžiagyvius, moliuskus, elektros mašinas ir jų įrangą, brangiuosius akmenis ir tauriuosius metalus, bižuteriją ir kt. Šių ir kitų prekių vertė – 789 mln. EUR. Lietuva iš Italijos importuoja mašinas ir mechaninius įrenginius, antžeminio transporto priemones, plastiką, nealkoholinius ir alkoholinius gėrimus, actą, dirbinius iš geležies ir plieno, kurių vertė yra 1,7 mlrd. Eur.

"Sėkmingam dvišaliam bendradarbiavimui reikalingas abipusis interesas. Laukčiau Lietuvos įmonių su konkrečiais konceptais skirtais Italijos rinkai. Ambasadoje dirba 8-ių žmonių komanda su stipria diplomate ekonomikos klausimams, todėl galėsime tinkamai atstovauti Lietuvos verslą", - susitikimo metu akcentavo ambasadorė D. Kreivienė.

Susitikime dalyvavusi ir Rūmų tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė, atkreipė dėmesį, kad Rūmų nariai, įmonė "Inta" jau užmezgė bendradarbiavimą su Italijos muitine įgyvendindama programinius sprendimus, o UAB "Varėnos pienelis" jau įėjęs į rinką per mažmenos tinklą "Lidl".

Rūmuose veikiantį Verslo moterų tinklą koordinuojanti Gintarė Danilevičė akcentavo, kad verslininkės moterys siekia bendradarbiavimo tarp aktyvių moterų ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu lygiu. Todėl mielai susipažintų su Italijos rinka, vystytų ir palaikytų ryšius su panašaus pobūdžio tinklais veikiančiais Italijoje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis