fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi naujai paskirta ambasadorė Austrijoje – Lina Rūgštelienė

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi būsimoji ambasadorė Austrijoje, kuri Ambasadorės pareigas pradės spalio 17 dieną. Ambasadorė Lina Rūgštelienė Lietuvai atstovaus ir dirbs su dar trimis valstybėmis regione: Slovakija, Slovėnija ir Lichtenšteinu.

„Nors senojoje Europoje tvarka yra nusistovėjusi ir taisyklės gerai žinomos, Rūmai su ambasados pagalba, yra pasirengę inicijuoti, skatinti ir organizuoti verslo vizitus ir misijas. Regionas turi didelį potencialą verslui, o nariai ne tik norą bendradarbiauti ir siūlyti savo paslaugas, bet ir dalyvauti vykstančiuose projektuose, kurie padeda verslui augti ir plėstis“, - priimdamas būsimą ambasadorę kalbėjo Rūmų prezidentas, Sigitas Leonavičius.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos duomenis, Lietuva į Austriją  eksportuoja tabaką ir tabako pakaitalus, baldus, patalynės reikmenis, čiužinius ir čiužinių karkasus, elektros mašinų įrangą ir detales, plastiką ir jo perdirbinius, antžeminio transporto priemones, katilus. Šių ir kitų prekių vertė – 346 mln. EUR. Lietuva iš Austrijos importuoja reaktorius, katilus ir jų detales, farmacijos produktus, įvairius chemijos produktus kurių vertė yra 435,7 mln. EUR. Austrijos rinka pozicionuoja svarbiausių rinkų 30-tuke.

„Prieš ambasadorės misiją vadovavau Strateginio valdymo ir analizės departamentui Užsienio reikalų ministerijoje, tačiau dabar esu pasirengusi atstovauti Lietuvą ir Lietuvos verslą Austrijoje ir regioninėse valstybėse. Susipažinusi su situacija inicijuosiu ir bendradarbiausiu organizuojant tarpvalstybinius vizitus prie jų prijungiant verslo misijų delegacijas iš Lietuvos“, - kalbėjo L. Rūgštelienė.

„Ambasadai ypač svarbūs tiesioginiai kontaktai su Austrijos prekybos ir pramonės rūmais, nes jie yra pagrindinė verslą vienijanti organizacija šalyje, o narystė Austrijos rūmuose yra visuotinė, todėl tikimės, kad glaudus bendradarbiavimas turės reikšmingos abipusės ekonominės naudos“, - kalbėjo susitikime dalyvavęs VPPAR generalinis direktorius, dr. Almantas Danilevičius.

Susitikime dalyvavusi Rūmų tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė paminėjo, kad svarbu iš Ambasados gauti tikslinę informaciją apie galimybes Lietuvos verslui, atskiriems sektoriams. Tai padės Rūmų nariams inicijuoti labiausiai tinkamus verslo renginius, dalyvavimą parodose, minėjo A. Masandukaitė.

 

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis