fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi delegacija iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR)

Vilniaus PPAR lankėsi PAR delegacija, kurios sudėtyje buvo šalies Užsienio reikalų viceministras p. Alvin Botes, ambasadorė Lietuvai ir Švedijai p. Brigitte Mabandla ir lydintys asmenys. Delegacijai vadovavo viceministras A. Botes. Kartu renginyje dalyvavo Užsienio reikalų ministerijos atstovai. Renginio metu buvo pristatyta Pietų Afrikos rinka, verslo ir investicijų galimybės, po to vyko diskusijos su renginio dalyviais.

 

„Rūmų vardu džiaugiuosi galėdamas priimti Pietų Afrikos Respublikos delegaciją. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai vienija 500 smulkaus ir vidutinio verslo įmonių iš įvairių verslo sektorių ir nuolat aktyviai ieško abipusių galimybių verslo plėtrai, išteklių užtikrinimui ar produkcijos realizavimui. Šiandien su mumis yra  Lietuvos  įmonės iš labai skirtingų, o kartu ir labai įdomių verslo sektorių. Linkiu, kad praleistas laikas būtų abipusiai naudingas ir produktyvus“, - pasveikindamas svečius, kalbėjo Kęstutis Černeckas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos narys.

Su Pietų Afrika Rūmai jau susipažino 2020-siais metais , Rūmų organizuotoje verslo misijoje į Johanesburgą ir Keiptauną, kurioje dalyvavo 12 Lietuvos  įmonių iš maisto, baldų, inžinerijos ir kūrybinių industrijų sektoriaus.

„Malonu lankytis Vilniuje ir dalyvauti šiame renginyje kartu su jos ekscelencija ambasadore ir visa delegacija. Lietuva, kaip ir likusi Europos Sąjunga, yra labai svarbi Pietų Afrikai. Didžiausia dalis mūsų šalies eksportuojamų prekių atitenka būtent Europos Sąjungai. Esame pasirengę dar labiau stiprinti dvišalius santykius, atsakyti į klausimus ir atvirai bendradarbiauti“, - kalbėjo A. Botes, Pietų Afrikos Respublikos užsienio reikalų viceministras.

Renginyje dalyvavusios lietuviškos įmonės turėjo progos prisistatyti ir plačiau papasakoti apie savo veiklą, bendradarbiavimo su PAR verslo patirtį, užduoti joms aktualius klausimus.

„Dėkoju už šį susitikimą ir galimybę susipažinti. Esu labai nustebinta Lietuvos verslo inovatyvumo ir produkcijos išradingumo. Tai labai įkvepia. Taip pat noriu pasakyti, kad esu visada pasirengusi atstovauti, bendradarbiauti ir asistuoti dvišalio bendradarbiavimo kontekste“, - kalbėjo ambasadorė B. Mabandla.

 

Renginio metu buvo pristatyta išsami prezentacija apie PAR rinką, atskiras verslo šakas, eksportą, galimybes ir šalies prioritetines sritis vystant joje verslą.

Renginyje dalyvavo 10 įmonių iš visos Lietuvos, tame tarpe Rūmų nariai UAB „EKKO LT“, VU Verslo mokykla, UAB „Geld Baltic“, UAB „Comfort Heat“, UAB „ By&N“.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis