fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi ambasadorius Čekijos Respublikoje – Laimonas Talat-Kelpša

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi antrus metus Čekijos Respublikoje ir antrine akreditacija Šveicarijoje, ambasadoriaus misijos pareigas vykdantis – Laimonas Talat-Kelpša. Rūmuose ambasadorius susitiko su VPPAR Prezidentu Sigitu Leonavičiumi ir generaliniu Rūmų direktoriumi dr. Almantu Danilevičiumi.

„Prahoje dirbu jau du metus ir galiu pasidžiaugti, kad Lietuvos ir Čekijos dvišalius verslo santykius galiu vadinti kaip vieną neįvardintą sėkmės istoriją. Čekija pernai perkopė milijardą eurų dvišaliuose prekybiniuose santykiuose ir nors šalies prekybos struktūra labai įvairialypė – nišas čia randa ir lietuviškos prekės. Tuo tarpu Šveicarijoje paveikslas yra kiek kitoks, nes susidomėjimas yra labiau nukreiptas į naujosios ekonomikos sektorių“, - kalbėjo ambasadorius L.Talat-Kelpša.

Atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerijos duomenis, Lietuva į Čekiją eksportuoja tabaką, metalą, plastiką, elektroniką. Šių ir kitų prekių vertė - daugiau kaip 370 milijonų eurų (+10% nuo 2019 m.). Lietuva iš Čekijos importuoja: elektroniką, įrenginius ir kitus produktus, kurių vertė – daugiau kaip 660 milijonų eurų (+7% nuo 2019 m.).  Čekija užima 19 vietą Lietuvos eksporto partnerių sąraše.

„Čekijos Respublika su Lietuva turi ilgalaikius tarpvalstybinius verslo santykius. Abi šalys kažkuo labai panašios, tik Čekijos pramonė didesnė, o rinka, deja, nėra išnaudota maksimaliai. Trūksta ne tik ekonominio, bet ir kultūrinio vyksmo. Geopolitinė situacija regione Lietuvai ir Čekijai dėkinga tik tuo, kad šalys gali susivienyti, todėl Rūmai pasiruošę bendradarbiauti, dirbti, padėti smulkiam ir vidutiniam šalies verslui ne tik atsirenkant kontaktus, bet ir organizuojant čekų verslo delegacijų vizitus ir misijas, dalyvaujant parodose“, - susitikimo metu kalbėjo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prezidentas, Sigitas Leonavičius.

Kalbėdamas apie visos pramonės neišnaudotą potencialą, ambasadorius atkreipė dėmesį į tai, kad Čekija nėra pajėgi pasigaminti visos šaliai reikalingos maisto produkcijos, todėl šioje vietoje ambasada galėtų tarpininkauti, o Rūmai – pasidalinti informacija su Lietuvos gamintojais.

„Prekyba maisto produktais yra gerokai didesnė su kur kas toliau geografiškai išsidėsčiusiomis šalimis, nors, norint pasiekti šias šalis, prekės ir produktai turi būti plukdomi jūriniais konteineriais. Tuo tarpu Lietuva tik už tūkstančio kilometrų ir maisto produktai, po ne pilnos paros, gali jau būti sandėliuojami“, - kalbėjo L.Talat-Kelpša.

Vilniaus PPAR Prezidentas ir ambasadorius sutarė, kad dės visas pastangas ir abejose šalyse dirbs ta linkme, kad gamyba sutiktų tiekimą ir pirkėją.

„Nežiūrint į tai, kad metų pradžioje vyko kelios verslo misijos, kurių metu, Rūmuose susitiko Lietuvos ir Čekijos verslininkai – buvo pristatomas šalies potencialas, vyko verslui naudingi B2B susitikimai, šiandien noriu pakviesti ir švietimo sektorių būti aktyvesniu. Studentų pasikeitimų programos ir mūsų puikiai įrengtos mokslo laboratorijos yra atviros ne tik vietos, bet ir tarptautinei akademinei mokslo erdvei bei verslui”, - įžvalgomis dalinosi susitikime dalyvavęs ir Vilniaus PPAR generalinis direktorius, dr. Almantas Danilevičius.

Vizito metu buvo aptartos ir kitos šalių bendradarbiavimo galimybės bei galimi bendri europiniai projektai atstatant Ukrainą pasibaigus karui. Taip pat galimi Čekijos ir Lietuvos projektai abiejų šalių savivaldos kontekste.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis