fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai AVOCAD pataria: KELIONĖS

Fiksuojant vis daugiau COVID-19 užsikrėtimo atvejų, ateityje planuojantys keliones turėtų pradėti domėtis kitomis alternatyvomis: galimybe keisti datą, kryptį ar visiškai atšaukti kelionę. Lietuvos Respublikos Vyriausybei nusprendus imtis griežtesnių priemonių COVID-19 situacijai suvaldyti, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja piliečiams atidėti visas keliones ir bent jau iki 2020 m. balandžio 14 d. išvis nevykti į užsienio valstybes. Tačiau net ir suplanavę ar planuojantys keliones po 2020 m. balandžio 14 d. taip pat turėtų pradėti domėtis kitomis alternatyvomis.

Kokios alternatyvos, jei kelionė suplanuota karantino laikotarpiu?

Atsisakyti organizuotos turistinės kelionės

  • Tuo atveju, jei nusprendėte, kad atidėti kelionės ir vykti į ją ateityje neturėsite galimybės, įgyjate teisę atsisakyti organizuotos turistinės kelionės sutarties ir atgauti visą už kelionę sumokėtą pinigų sumą dėl nenugalimos jėgos (force majeure) aplinkybių, dėl kurių karantino laikotarpiu yra neįmanoma vykdyti organizuotos turistinės kelionės bei nuvežti turistus į kelionės tikslo vietas.
  • Nepaisant to, ar turizmo paslaugų sutartis sudaryta nuotolinėmis ryšio priemonėmis, ar prekybos patalpose, Kelionių organizatorius negali iš Jūsų reikalauti už turizmo paslaugų sutarties atsisakymą sumokėti atitinkamą mokestį, kadangi atsiradus nenugalimai jėgai (force majeure), yra neįmanoma įvykdyti organizuojamos kelionės pagal turizmo paslaugų sutartį.
  • Atsisakydami turizmo paslaugų sutarties dėl nenugalimos jėgos (force majeure), turite teisę reikalauti, kad Jums būtų grąžinta visa už kelionę sumokėta pinigų suma, tačiau Jums nėra suteikiama teisė papildomai gauti žalos atlyginimą.

Keisti organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas

  • Turite teisę be papildomo mokesčio keisti organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas: išvykimo kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir (ar) sezoną.
  • Kelionių organizatorius dėl svarbių priežasčių (šiuo atveju force majeure aplinkybių) privalo nedelsdamas informuoti Jus bei siūlyti pakeisti atitinkamas organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas (išvykimo kelionės datą, trukmę, viešbutį, kambario tipą, kelionės kryptį ir (ar) sezoną).
  • Turite teisę nesutikti su Kelionių organizatoriaus siūlomomis keisti organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygomis ir atsisakyti keisti organizuotos turistinės kelionės sutartį. Tokiu atveju, įgyjate teisę atsisakyti organizuotos turistinės kelionės sutarties ir reikalauti grąžinti už organizuotą kelionę sumokėtus pinigus, esant force majeure aplinkybėms.
  • Tuo atveju, jei Kelionės organizatorius nesikreipė dėl organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygų pakeitimo (pvz., kelionė suplanuota š. m. pabaigoje), patys galite kreiptis į Kelionių organizatorių ir siūlyti pakeisti organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas. Šiuo atveju organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygos būtų pakeistos abiejų šalių susitarimu.
  • Alternatyvi kelionė, pakeitus organizuotos turistinės kelionės sutarties sąlygas, turi atitikti pradinės kelionės vertę. Jei vertė yra mažesnė, turistui kompensuojamas kainos skirtumas.

Pažymime, kad nepavykus taikiai susitarti su Kelionių organizatoriumi dėl organizuotos turistinės kelionės sutarties nutraukimo ar šios sutarties sąlygų pakeitimo, turite teisę su skundu kreiptis į Valstybinę vartotojų teisių apsaugos tarnybą.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.