fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vilniaus PPAR EKSPORTO KLUBO strateginė sesija P. Vileišio rūmuose

 

Rugpjūčio 30 d. Vilniaus PPAR Eksporto Klubo nariai dalyvavo strateginėje sesijoje, kuri organizuota istorinėje vietoje - Petro Vileišio rūmuose, Lietuvos literatūros ir tautosakos instituto patalpose. Dalyvavo 17 Eksporto klubo narių, tame tarpe ir nauja į klubą prisijungusi įmonė UAB „Magnus Logistics“. Jos direktorė Lina Trapnauskaitė pristatė įmonės veiklą, akcentuodama, kad eksportas ir transportas tarpusavyje labai susiję.

Susitikimas buvo pradėtas ekskursija. Su Petro Vileišio rūmų lobynais Eksporto klubo dalyvius supažindino leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis. Vileišių rūmai – neobarokinio stiliaus rūmų ansamblis – vienas gražiausių pastatų Vilniuje, pastatytas 1904–1906 m. Petro Vileišio užsakymu. Rūmuose buvo įkurdinta Vilniaus žinių spaustuvė, spausdinusi pirmąjį teisėtą Lietuvišką laikraštį mieste. 1906 gruodžio 27 - 1907 sausio 9 rūmuose surengta Pirmoji lietuvių dailės (Mikalojaus Čiurlionio bei Antano Žmuidzinavičiaus darbų) paroda.

Šiuo metu Rūmų ansamblyje įsikūręs Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Instituto vadovė Aušra Martišiūtė-Linartienė maloniai priėmė svečius ir pristatė LR Prezidento Gitano Nausėdos ir kultūros geradario Vilniaus PPAR nario UAB „Lietpak“ įkūrėjo Prano Kiznio dovaną Lietuvai – "Auszra" (1883-1886) leidinį. Kviečiame visus norinčius Vilniaus rūmų narius įsigyti riboto tiražo leidinius, kurie yra puiki dovana reprezentuojanti Lietuvą:

  • "Auszra" (Įvadinė knyga, 1883, 1884, 1885, 1886 m. įrišti komplektai iš Jono Basanavičiaus ir Gitano Nausėdos kolekcijų) - numeruota laida (100 numeruotų egz.), paauksuotais krašteliais, dėžutėje. Kaina 120 Eur.
  • "Auszra" (Įvadinė knyga, 1883, 1884, 1885, 1886 m. įrišti komplektai) - ribotas tiražas. Kaina 60 Eur.

 

"Auszra" – tai pirmasis tautinis lietuvių mėnraštis buvo naujo kovos su Rusijos priespauda etapo pradžia, padėjo pagrindus moderniajai lietuvių tautinei ideologijai ir kultūrai. Pirmojo numerio leidėju pasirašė J. Basanavičius. Daugiausia buvo platinama Lietuvoje ir tarp Rusijos imperijoje gyvenančių lietuvių inteligentų, pasiekdavo ir Vakarų Europos bei Jungtinių Amerikos Valstijų lietuvius.

Po pažinties su istoriniu pastatu toliau vyko darbinė strateginė Eksporto klubo sesija. Klubo pirmininkas Kęstutis Černeckas pristatė Eksporto klubo tarybos pokyčius ir pakvietė narius darbinėse grupėse diskutuoti ir išgryninti pagrindines klubo susitikimų temas, prioritetines šalis ir rinkas, verslo misijas bei neformalaus bendravimo iniciatyvas. Aptartos veiklos bus pristatytos visiems Eksporto klubo nariams, pakviečiant balsuoti ir bendru sutarimu priimant sprendimą dėl Klubo veiklos 2023-2024 m.

Renginio metu taip pat buvo pristatyti Vilniaus PPAR kuruojami tarptautiniai projektai, artimiausi numatyti renginiai ir veiklos, klubo nariai pakviesti aktyviai dalyvauti. Su prezentacija galite susipažinti ČIA.

Po renginio vyko neformalus bendravimas, klubo nariai dalinosi vasaros įspūdžiais, aptarinėjo būsimas veiklas ir iniciatyvas.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis