fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo forume „Ukraina-Lietuva: EU patirtis“ Poltavoje – Rūmų delegacija

Vakar Poltavoje (Ukraina) vyko verslo forumas „Ukraina-Lietuva: EU patirtis“, kuriame dalyvavo didelė Lietuvos įmonių ir mokymo įstaigų atstovų delegacija.  Lietuvos – Ukrainos verslo Tarybos (Lietuvos pramonininkų konfederacija) ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų organizuotoje misijoje – Vilniaus universiteto, Vilniaus kolegijos, Utenos regiono vietos veiklos grupės atstovai, privačių kompanijų savininkai ir vadovai.  

Forume dalyvavo Poltavos regiono vadovai, verslininkai, mokslo įstaigų, ruošiančių darbuotojus darbo rinkai, vadovai, dėstytojai.

Lietuvos oficialioje delegacijoje, dalyvavusioje verslo forume – LR Užsienio reikalų ministerijos viceministras  Darius Skusevičius, Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, Ministras patarėjas Saulius Labutis, diplomatas Gvidas Kerušauskas, pirmasis sekretorius Giedrius Granickas, komercijos atašė Sergejus Tichomirovas.  

Forume diskutuota apie Poltavos galimybes tapti verslo regiono lydere, Lietuvos įmonės dalinosi savo patirtimi, pasakojo apie Lietuvos verslo galimybes ir pasiruošimą vystyti verslą Ukrainoje, mokymo įstaigų atstovai dalijosi gerąja praktika ruošiant studentus darbo rinkai.

Lietuvos verslo delegacijos vadovas Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, baigiamojoje konferencijos kalboje pažymėjo, kad Lietuvos verslas jau išmoko žaisti pagal Europos taisykles, kurios turi būti taikomos ir galioti visiems vienodai.

„Sugebėjimas žaisti pagal visiems galiojančias taisykles, o ne bandant gudrauti, ieškoti pažįstamų ir užtarėjų,  leidžia mums konkuruoti visoje ES. Lietuva ir jos verslas atsisako korupcijos dedamosios sandoriuose, ir tai padeda įmonėms stiprinti konkurencines galias, o valstybei – gauti apčiuopiamos naudos iš ES fondų paramos ir racionalaus jų panaudojimo. Tikiu, kad ir Ukraina sugebės minimizuoti korupcines rizikas ir tai padės Ukrainai bei jos verslui tapti lyderiais regione“, - akcentavo S. Leonavičius.  

Vizito metu Lietuvos verslo ir mokslo įstaigų atstovai ne tik dalyvavo verslo forume, tačiau susitiko ir su Poltavos administracijos vadovais, Poltavos prekybos ir pramonės rūmais, verslo asociacijomis ir verslo įmonėmis.   Enterprise Europe Network partneriai – Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai ir NVO "Spozhyvach“ (Dnipro) Ukrainoje – forumo metu Poltavoje organizavo verslo kontaktų renginį.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.