fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo vadovų klubo susitikimas „2023 m.- atsparumo išbandymo metai“

Karas Ukrainoje tapo didžiuliu išbandymu Lietuvos ekonomikai ir mūsų įmonėms. Kaip atlaikėme smūgį, ar pavyks išlaikyti atsparumo testą šiemet, karo Ukrainoje metinių fone dalinomės nuomonėmis ir diskutavome Viniaus prekybos, pramonnės ir amatų rūmų verslo vadovų klube.
Už vertingas įžvalgas labai dėkojame „Creditinfo Lietuva“ Verslo plėtros ir strategijos vadovei Jekaterinai Rojakai ir ir „AON Baltic“ kreditų grupės vadovui Baltijos šalims Dariui Klemkai.
Pasak J. Rojakos, 2023 metų pradžia yra itin dinamiška: Europos šalių ekonominės prognozės šiek tiek gerėjo, infliacija pradėjo lėtėti. „Džiugu, kad Lietuvos įmonės aktyviau pateikia naujausią finansų ataskaitų informaciją, trumpėja atsiskaitymo terminai. Kita vertus, pastebime ir neigiamas tendencijas: tolesnį bankrotų skaičiaus augimą: per praėjusius metus naujai inicijuotų bankrotų skaičius ūgtelėjo beveik perpus, šiemet auga apie 20 proc., o beveik 60 tūkst. įmonių, „Creditinfo Lietuva“ duomenimis, į šiuos metus įžengė su skolomis.
Europos centriniam bankui atkakliai keliant palūkanų normas atitinkamai brangsta verslo finansavimas, tad itin svarbu skatinti bendroves atsiskaityti laiku. Tam padeda savalaikis skolų registravimas kredito biuro sistemoje - daugiau kaip pusė visų registruotų skolų būna gražinamos per 30 dienų nuo jų paskelbimo, o įmonės skolos registravimas kredito biuro sistemoje padeda stabdyti tolesnį nemokių bendrovių skolinimąsi. O nuo įvairių netikėtumų verslą apsaugo reguliarus partnerių ir klientų rizikos vertinimas ir stebėsena”, – teigia J. Rojaka.
Verslo vadovų klube taip pat aptarėme 2022 m. klubo veiklą, suskaičiavome, kad per metus surengėme 9 teminius susitikimus.
Pasak Verslo vadovų klubo pirmininkės Vilmos Eidukynaitės, šiemet klube:
🎯 organizuosime daugiau apvalaus stalo diskusijų nariams aktualioms temomis, rengsime susitikimus įmonėse
🎯 dalinsimės sėkmės istorijomis, iššūkiais ir kaip juos įveikiame
🎯 organizuosime informacinius ir konsultacinius renginius, įmonėms ypač aktualiomis temomis, kuriomis svarbu gauti informaciją iš pirmų lūpų
🎯 po seminarų dalinsimės patirtimi su nariais
🎯 paliksime daugiau laiko narių laisvam bendravimui
🎯 teiksime daugiau pagalbos nariams ir dalinsimės aktualiais kontaktais

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis