fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo vadovų klube su LR Finansų viceministre p. Rūta Bilkštyte aptarti planuojami mokesčių pokyčiai

 

2021 m. balandžio 6 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo vadovų klubo bei Rūmų Tarybos nariai balandžio 2 d. „online“ susitiko su LR Finansų viceministre p. Rūta Bilkštyte.  p. Bilkštytė vadovauja Finansų ministerijos suburtai Mokesčių lengvatų peržiūros darbo grupei, apie kurios veiklą ir kalbėta susitikimo metu.  

Verslo vadovų klubo pirmininkė p. Vilma Eidukynaitė, sveikindama svečius, pažymėjo socialinių partnerių bendradarbiavimo svarbą priimant svarbius sprendimus, padėkojo LR Finansų ministerijai už aktyvaus dialogo skatinimą ir vystymą su verslo bendruomenėmis.  

LR Finansų viceministrė pristatė šiuo metu vystančias diskusijas dėl mokesčių lengvatų peržiūrų, pažymėjo, kad bus siekiama sistemiškai įvertinti mokesčius, įtraukiant ekspertus iš LR Aplinkos ministerijos, LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, kitų institucijų bei partnerių. Spalio mėnesį planuojama pateikti konsoliduotus pasiūlymus.  

Susitikimo metu aptarti verslui svarbūs dividendų ir pelno apmokestinimo pokyčiai, individualios veiklos, mažųjų bendrijų ir jų vadovų mokesčių pakeitimai, suteikiamų naudų darbuotojams lengvatoms ir t.t.   

p. Bilkštytė kvietė pateikti VPPAR narių, mikro ir mažų verslo įmonių, poziciją dėl pelno mokesčio schemos. LR Finansų ministeriją domina verslo įmonių vadovų nuomonė ar mažos įmonės, kurių apyvarta siekia iki 3 mln. € per metus ir moka 5 proc. tarifo pelno mokestį, norėtų likti prie šio veiklos apmokestinimo, ar įmonės būtų suinteresuotos taikyti estiškąjį pelno mokesčio modelį, t.y. 15% pelno mokestį, kai pelnas išimamas dividendais ar kita forma. 

Jūsų įžvalgų mielai lauksime el. paštu vilnius@cci.lt .  

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai nuoširdžiai dėkoja LR Finansų ministerijai ir p. Rūtai Bikštytei už galimybę išgirsti bei padiskutuoti apie planuojamus mokesčių pokyčius.  

Artimiausias Verslo vadovų klubo renginys – jau balandžio 8 dieną – Kontaktų vakaras. Visa informacija ir registracija nariams - https://www.cci.lt/naujienos/vadovo-kontaktai-kam-galetumete-paskambinti-nakti/ 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis