fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo sėkmės formulė Ukrainoje

 

2018 m. gruodžio 4 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vakar vykusiame seminare apie verslą Ukrainoje Lietuvos įmonių atstovai ne tik sužinojo realią verslo padėtį šioje valstybėje,  bet ir gavo daug praktinių patarimų  apie viešuosius pirkimus, verslo apsaugą bei galimybę gauti paramą projektams Ukrainoje.

Renginyje dalyvavo Rūmų prezidentas, Lietuvos – Ukrainos verslo tarybos pirmininkas Sigitas Leonavičius, LR Ūkio ministro patarėja Jekaterina Rojaka, Eksporto skyriaus patarėjas Rimantas Šegžda, LR URM ambasadorius ekonominio saugumo klausimams Gvidas Kerušauskas, Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje Sergejus Tichomirovas.

„Džiugu, kad į šiemet vykstantį Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumą vyksta gausi Lietuvos įmonių delegacija. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų aktyvus bendradarbiavimas su Ukrainos verslo bendruomenėmis bei didžiulis Lietuvos ambasados Ukrainoje indėlis leidžia abiejų šalių verslininkams vystyti aktyvią prekybą bei prisidėti prie šalių ekonominio bendradarbiavimo“, - sveikindamas renginio dalyvius, pažymėjo Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

LR Ūkio ministro patarėja Jekaterina Rojaka pažymėjo Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo svarbą: Ukraina yra itin svarbus partneris Lietuvai, nes vien pernai prekių apyvarta tarp Lietuvos ir Ukrainos siekė 975, 57 mln. eurų, o šiemet tikimasi, jog prekių apyvarta pasieks 1mlrd. eurų ribą.

Lietuvos verslininkams, tarp kurių – nemaža dalis, dalyvausiantys Kijeve vyksiančiame Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forume, buvo pristatyta Ukrainos ūkio ir verslo apžvalga. Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje Sergejus Tichomirovas akcentavo augančią Lietuvos – Ukrainos bei Ukrainos – ES prekybą, taip pažymėjo, kad Lietuvos ambasada Ukrainoje yra visad pasirengusi padėti Lietuvos verslininkams, veikiantiems Ukrainoje.

„Civitta Ukraine“ vadovas Antanas Spečkauskas pasakojo apie Tarptautinių donorų projektus Ukrainoje ir kokias galimybes tai duoda Lietuvos verslui.

„Agro - Region Ukraina“ projektų vadovas Maksim Botik pasakojo apie įmonės veiklos niuansus Ukrainoje, o „SDM Partners Law Firm“ atstovas Feliks Aronovič pristatė Ukrainos viešųjų pirkimų sistemą ProZorro bei verslo apsaugos būdus.

Rūmai primena, kad gruodžio 7 dieną Kijeve vyks jau 4 – asis Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumas. Į šį forumą vyksta ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų delegacija – 22 atstovai. 

Forume bus diskutuojama Ukrainai ir Lietuvai aktualiais atsinaujinančios energijos, transporto ir logistikos, informacinių technologijų ir robotizacijos bei finansinių instrumentų klausimais.

Forumas – puiki galimybė abiejų šalių verslo bendruomenėms žmonėms detaliau susipažinti su ekonomikos pokyčiais, bendrauti ir megzti kontaktus, atverti naujas galimybes verslo plėtrai.

 

Renginį organizavo Rūmuose veikiantis Europos įmonių tinklas (angl. Enterprise Europe Network), bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos ambasada Ukrainoje, Ūkio ministerija ir Verslia Lietuva.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.