fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo partneriai Ukrainoje: bendradarbiavimas su Lietuva didina šalies gynybos pajėgumus

 

Gruodžio 7 dieną Kijeve – Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumas

2018 m. lapkričio 28 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai  informuoja, kad verslo partneriai Ukrainoje, verslo bendruomenės ramina Lietuvos įmones ir tikisi, kad įvesta karo padėtis leis tęsti sėkmingą abiejų šalių komercinį bendradarbiavimą.

„Jau pirmadienio vakare situaciją aptarėme su Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos pirmuoju viceprezidentu Sergejumi Prochorovu, Poltavos regiono verslininkų atstovu Petro Kraisvitnii. Jie įsitikinę, kad dalyje šalies įvesta karo padėtis bent jau kol kas neturės didelės įtakos verslo veiklai. Žinoma, viskas gali pasikeisti kaistant geopolitinės situacijos įtampai“, - pažymi Viniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Nors karo padėtis numato, kad gali būti nustatytas ypatingas sienų kirtimo režimas, suvaržytas  laisvas asmenų, transporto judėjimas, vis dėlto, pagal pirminę informaciją, Ukrainos bankinė sistema veiks be suvaržymų, o Lietuvos verslininkai kelionių atšaukimo neturėtų planuoti.

„Kaip ir esame numatę, gruodžio 7 dieną vykstame į Kijevą, kur dalyvausime Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forume. Aiškiai demonstruojame aktyvų ir glaudų Lietuvos – Ukrainos verslo bendruomenių  veiklą“, - sako S. Leonavičius.

Tai, kad Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumas bus aiškus signalas ir kitiems užsienio partneriams, kad su Ukrainos verslu ir šiuo metu galima aktyviai bendradarbiauti, pasirašinėti kontraktus ir vystyti bendrus projektus, akcentuoja ir Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos pirmasis viceprezidentas Ukrainos – Lietuvos verslo tarybos pirmininkas Sergejus Prochorovas.

„Karo padėtis padidina Ukrainos verslo atsakomybę už ekonominę padėtį. Pirmiausia, turime didinti pasitikėjimą Ukraina bendradarbiaujant tiek su Lietuvos, tiek su kitomis Europos šalių įmonėmis, demonstruojant aiškią Ukrainos verslo kryptį į Europą, stiprinti integraciją ir komercinę kooperaciją. Taip verslas gali prisidėti didinant gynybinius šalies pajėgumus.  Esame įsitikinę, kad Ukraina susitvarkys su kylančiais sunkumais, o tai, kas šiuo metu vyksta – tai kaina, kurią Ukraina moka už savo nepriklausomybę. Esame pasirengę kovoti už nepriklausomybę, o verslo nepriklausomybė nuo rytų kaimyno yra sudėtinė visos šalies nepriklausomybės dalis. Lietuvos ir Ukrainos verslo bendradarbiavimas yra puikus pavyzdys kitoms Europos Sąjungos valstybių įmonėms“, - pažymi Ukrainos verslo bendruomenės atstovas.

Nors šiandien pranešama apie besitęsiantį grivinos pigimą JAV dolerio atžvilgiu, geležinkelio veiklą ypatingu režimu, labiau saugomas transporto stotis, Lietuvos komercijos atašė Ukrainoje Sergejus Tichomirovas pažymi, kad Ukrainos verslas gyvena įprastu ritmu ir situacija neturėtų bauginti partnerių iš Lietuvos.

„Karinės padėties įvedimas kol kas neturi didesnio poveikio Ukrainos ekonomikai ir verslui. Ir šiuo metu nėra jokių prielaidų, kurios leistų teigti, kad gali būti kitaip. Ukrainos ekonomikos ministerija pareiškė, kad karinė padėtis neturės įtakos ekonominei veiklai ir verslo subjektai gali vykdyti savo veiklą be 

pasikeitimų. Pastebima, kad kiek susilpnėjo grivinos kursas, tačiau Nacionalinis bankas užtikrino, kad grėsmės Ukrainos banko sektoriui ir nacionalinės valiutos kurso stabilumui nėra. Tarptautinės finansų institucijos taip pat pareiškė, kad karinės padėties įvedimas neturės poveikio jų bendradarbiavimui su Ukraina. Su Ukrainos partneriais dirbantys Lietuvos verslininkai visuomet gali kreiptis į Lietuvos ambasadą Kijeve, kur gaus pačią naujausią juos dominančią informaciją“, - pažymi S. Tichomirovas.  

Charkivo  pramonės ir prekybos rūmai partneriams Lietuvoje pranešė, kad karo padėtis šiuo metu neįveda jokių apribojimų verslo veiklai visoje Ukrainos teritorijoje.

„Tiek gyventojai, tiek įmonės visoje Ukrainos teritorijoje gali vykdyti komercinę veiklą kaip įprasta“, - Vilniaus rūmams perdavė Charkivo  pramonės ir prekybos rūmų tarptautinių ryšių departamentas.

 

Rūmai primena, kad gruodžio 7 dieną Kijeve vyks jau 4 – asis Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumas, kurį atidarys Ukrainos prezidentas Petro Porošenka ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Forume bus diskutuojama Ukrainai ir Lietuvai aktualiais atsinaujinančios energijos, transporto ir logistikos, informacinių technologijų ir robotizacijos bei finansinių instrumentų klausimais.

Forumas – puiki galimybė abiejų šalių verslo bendruomenėms žmonėms detaliau susipažinti su ekonomikos pokyčiais, bendrauti ir megzti kontaktus, atverti naujas galimybes verslo plėtrai.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.