fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo moterų tinklo pusryčiuose – apie vienodą darbo užmokestį

Vakar vykusiuose pirmuose šiais metais online pusryčiuose Vilniaus verslo moterų tinklo narės diskutavo labai aktualia, bet sudėtinga vienodo darbo užmokesčio tema.

Vilniaus verslo moterų tinklo Tarybos narė ir Lietuvos atstovė BPW Europe Equal Pay Day darbo grupėje Monika Š. Prastienė drauge su Berta Čaikauskaitė moderavo diskusiją, kurioje aktyviai savo gerosiomis praktikomis dalinosi visos narės.

Vilniaus verslo moterų tinklas priklauso Tarptautiniam Business professional women Europe tinklui, vienijančiam visos Europos verslo moteris. Vienodo darbo užmokesčio klausimas yra vienas svarbiausių BPW darbotvarkėje. Vakarykštės diskusijos metu verslininkės pabrėžė šio klausimo aktualizavimo svarbą dėl kelių priežasčių:

Visų pirma, ši tema dažniausiai yra siejama su feminizmu, nors iš tiesų ‒ tai yra tiesiog finansinės moterų nepriklausomybės užtikrinimo klausimas. Visuomenę būtina edukuoti šia tema keičiant stereotipinį požiūrį į atlyginimus, taip pat įgalinti moteris drąsiau reikalauti didesnių atlyginimų.

Antra, dauguma tinklo narių yra verslų savininkės, kurios pačios diktuoja darbo užmokesčio taisykles savo įmonėse. Būtent šios moterys ir gali daryti didžiausią pokytį visuomenėje dalinantis savo gerosiomis praktikomis.

Vienodo darbo užmokesčio dieną Lietuvoje šiais metais minėsime vasario 13 d.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis