fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo misija Turkijoje

🇹🇷 🇱🇹 Turkijos ir Lietuvos prekyba pastaraisiais metais auga ir Lietuva yra didžiausia Turkijos prekybos partnerė Baltijos šalyse, todėl Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su IBWN – International Women Business Network, Lietuvos ambasada Turkijoje / Litvanya Büyükelçiliği, Izmiro prekybos rūmais (İzmir Ticaret Odası Mobilya Meslek Komitesi) bei Enterprise Europe Network partneriais Izmire – Egėjo jūros regiono pramonės rūmais 2023 liepos 2-6 d. organizavo verslo misiją į Turkiją: Izmirą ir Stambulą.


Verslo misijos tikslas – sustiprinti bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir Turkijos.
Lietuvos ambasadorius Turkijoje Ričardas Degutis šalių verslo atstovams pristatė Lietuvos ir Turkijos ekonominio bendradarbiavimą ir augančios prekybos srautų apimtis, ambasados vykdomus projektus Turkijoje. Ambasadorius pastebėjo, kad Lietuvos ir Turkijos verslo misijose dalyvauja įmonės iš įvairių sektorių, o tai rodo dideles ekonominio bendradarbiavimo galimybes.


„Džiaugiuosi galėjusi dalyvauti verslo misijoje Turkijoje. Buvo labai aktyvios dienos tiek Izmire, tiek Stambule su Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų ir International Business Women Network - IBWN delegacija. Pasirašėme bendradarbiavimo sutartis su Egėjo regiono pramonės rūmais ir Izmiro prekybos rūmais. Puikiai pavyko B2B Egėjo pramonininkų ir verslininkų asociacijoje, kur užmezgėme ryšius su Izmiro verslo moterų asociacija“, - sako Laura Aldone VPPAR viceprezidentė, IBWN prezidentė, Global World Consulting Agency savininkė.


„Po pirmosios naudingos verslo misijos į Stambulą ir Ankarą vykusios praeitų metų rugsėjį, buvo ypač vertinga susipažinti su kito pačio europietiškiausio ir trečiojo pagal dydį Turkijos miesto Izmiro ir jo regiono ekonomika, aplankyti Egėjo LEZ, pristatyti Tegros įmonių grupę Egėjo pramonės rūmuose ir Izmiro prekybos rūmuose bei B2B susitikimuose“,- dalinosi Neringa Bieliauskiene, Tegra Group bendrasavininkė.


Verslo misijos metu vyko susitikimai su Izmiro prekybos rūmais ir EBSO - Egėjo jūros regiono pramonės rūmais, ESIAD – Egėjo pramonininkų ir verslininkų asociacija, B2B susitikimai, apsilankymas Egėjo laisvojoje zonoje, individualūs susitikimai bei tęsiant tradiciją susitikimas Stambule su DEiK (the Foreign Economic Relations Board of Türkiye). Buvo pasirašytos Vilniaus PPAR bendradarbiavimo sutartys su Izmiro prekybos rūmais ir EBSO - Egėjo jūros regiono pramonės rūmais.


O mininėdami 🇱🇹 Valstybės dieną 🇱🇹 liepos 6-osios išvakarėse, Bosforo sąsiauryje verslo misijos dalyviai sugiedojo 🇱🇹 Lietuvos valstybės himną. Linkėdami gražios Mindaugo karūnavimo šventės Lietuvos verslo delegacija siuntė linkėjimus nušviesdami tiltą per Bosforą, jungiantį Europą ir Aziją, lietuviškais žodžiais “Mylime Lietuvą”.


Dėkojame LR ambasados Ankaroje komandai, ambasadoriui Ričardui Degučiui, lydėjusiam Lietuvos verslo delegaciją visos verslo misijos metu ir susitikimuose pristatant bei reprezentuojant Lietuvą ir patarėjai Vaida Stankeviciene, už jos didžiulį indėlį, pagalbą ir paramą verslo misijos metu.
Nuoširdžiai dėkojame ir Lietuvos garbės konsului İzmire Mustafa Ahmet Özsoy už delegacijos šiltą sutikimą.
Turkijos verslo misija buvo organizuota Enterprise Europe Network projekto rėmuose.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis