fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo misija Sicilijoje: Lietuvos – Sicilijos verslo forumas ir naudingi B2B susitikimai

Kovo 30 - balandžio 3 dienomis Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai, bendradarbiaudami su Lietuvos ambasada Italijoje, Infobalt asociacija, Enterprise Europe Network partneriais Sicilijoje – Sicidustria bei Lietuvos konsulatu Sicilijoje, organizavo verslo misiją į Siciliją.

Šią misiją rėmė Sicilijos regionas, Palermo savivaldybė, Sicilijos prekybos ir pramonės rūmai bei MAIR Unipa (Palermo universitetas).

Verslo misijos tikslas – pristatyti Lietuvos verslo galimybes bei užmegzti verslo kontaktus su Sicilijos įmonėmis.

Lietuvos verslo misijoje Sicilijoje dalyvavo vienuolikos Lietuvos įmonių atstovai iš maisto ir gėrimų, informacinių technologijų bei logistikos sektorių. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus atstovavo įmonės: UAB Inta, UAB Geld Baltic, UAB Straikas, UAB Varėnos pienelis, UAB Ionicum, UAB ODA LT, UAB ARMO.

Kovo 31 d. vykusiame Verslo forume dalyvavo ir verslo misijos dalyvius pasveikino Palermo meras Leoluca Orlando,  Sicindustria prezidentas Gregory Bongiorno, Lietuvos ambasadorius Italijoje  Ričardas Šlepavičius, Sicilijos regiono viceprezidentas Gaetano Armao, Lietuvos garbės konsulas Sicilijoje Alessandro Palmigiano, Unioncamere Sicilia generalinė sekretorė Santa Vaccaro.

„Man labai džiugu, kad šios dienos renginys yra skirtas verslui ir man garbė susitikti su atstovais iš Lietuvos, šalies, su  kuria mes bendradarbiaujame jau ne pirmi metai EEN tinklo pagalba“, - pradėdamas Verslo forumą kalbėjo p. Gregory Bongiorno, Sicindustria prezidentas.

Renginio dalyvius pasveikinęs Lietuvos ambasadorius Italijoje p. Ričardas Šlepavičius savo kalboje sakė: „Ar šiandien, kai žinome kad vyksta Ukrainoje, yra tinkamas laikas užsienio misijoms?  Atsakau taip, mes turime bendrauti vieni su kitais, atsigręžti į vieningos Europos rinkos stiprinimą. Būdami stiprūs ekonomiškai, būsime stiprūs ir politiškai.  O šios dienos renginys yra puikus pagrindas būsimam Sicilijos verslo vizitui į Lietuvą“.

‎Garbės konsulas Alessandro Palmigiano vardijo jau vykdomas bendras Lietuvos ir Sicilijos iniciatyvas, tokias kaip Vilniaus ir Palermo miestų dvynių bendradarbiavimo sutartis, Normanų rūmų (Palazzio Normani) bendradarbiavimo sutartis su Vilnius Valdovų rūmais.

„Tikiu, kad šios misijos tikslas – sukurti ekonominius – prekybinius ryšius tarp Sicilijos ir Lietuvos įmonių bus pasiektas,“ – akcentavo Garbės konsulas.

p. Dalia Kreivienė, Lietuvos URM Išorinių ekonominių santykių ir ekonominio saugumo politikos departamento direktorė, Forumo dalyvius supažindino su Lietuvos verslo aplinka ir perspektyviais sektoriais.

Audronė Masandukaitė, Vilniaus PPAR Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Forumo dalyviams pristatė Rūmų tarptautinę veiklą bei Lietuvos verslo misijos dalyvius.

‎Tą pačią dieną vyko verslo susitikimai su Sicilijos įmonėmis. Beveik 30 Sicilijos įmonių susidomėjo Lietuvos dalyvių siūloma produkcija bei paslaugomis ir dalyvavo verslo kontaktų susitikimuose. Kiekviena Lietuvos įmonė turėjo nuo 3 iki 9 susitikimų.

p. Jolantos Kuzminienės, įmonės „Varėnos pienelis“ direktorės nuomone, verslo misija į Sicilija viršijo įmonės lūkesčius.

„Mums buvo suorganizuoti naudingi verslo susitikimai, svarbūs visam gamybos procesui – nuo naujų ingredientų pasirinkimo, susidomėjusių Sicilijos distributorių iki pakuotės gamintojų. Mes užsakinėjome ingredientus per Lietuvos tarpininkus, o dabar galėsime importuoti tiesiogiai“, - pasidžiaugė p. Kuzminienė.  Jau netrukus „Varėnos pienelio“ produkcija pasirodys Lidl parduotuvėse Italijoje, tad  Sicilijos pakuotės gamintojai, kurie dirba su šiuo tinklu, galės pasiūlyti tinkamiausius pakuotės sprendimus.

Antrą verslo misijos dieną buvo suorganizuoti grupiniai vizitai Italijos įmonėse ir organizacijose. IT ir logistikos įmonės vyko į Palermo uostą ir Muitinę, Maisto ir gėrimų sektoriaus įmonės susitiko su didžiausio Sicilijoje mažmeninės prekybos tinklo La Famila vadovais bei Ecologica, ekologiško maisto mažmenininkais. O  Lietuvos  įmonė MB „Patis“ vyko susitikti su Palermo mados butikų vadovais.

Laura Kaziukonienė, UAB „Geld Baltic“ direktorė, vertindama šią verslo misiją, džiaugėsi, kad misija sudarė galimybes abiejų  krypčių partnerystei: tiek pardavimams, tiek ir kokybiškų žaliavų pirkimui.

„Didžiausias susidomėjimas buvo mūsų ekologiška  produkcija ir inovatyviais produktais, kaip, pavyzdžiui, liofilizuotais ledais“, - minėjo „Geld Baltic“ vadovė.

Papildomi „online“ susitikimai vyksta dar ir šią savaitę.

Informacija apie verslo misiją Italijos žiniasklaidoje:

Imprese, Sicindustria apre le porte alla Lituania con il Business Forum - BlogSicilia - Ultime notizie dalla Sicilia

(21) BUSINESS FORUM LITHUANIA - YouTube

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis