fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo misija Pietų Afrikos Respublikoje

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai sausio 24–vasario 2 dienomis pirmąkart dalyvavo verslo misijoje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), kurią organizavo kartu su Lietuvos ambasada Pretorijoje. Misijoje dalyvavo dvylika Lietuvos įmonių, atstovaujančių maisto, gėrimų, baldų, tekstilės, aprangos, kosmetikos, filmų pramonės, reklamos gamybos ir HoReCa sektoriams, iš jų – Rūmų narės: bendrovės „Geld Baltic“, ODA LT, „Comfort Heat“, „Kamė“, „Apiproduktai“, „Prieskonių ambasada“, taip pat Rūmų klasteris „We are Baltic“ su įmonėmis „Mados studija LT“, „Miranda Design Solutions“ bei audiovizualinio sektoriaus atstovės bendrovės „Uraga“, „Okta“ ir „Gluk media“.

Verslo misija darbą pradėjo Ambasados surengtame seminare, kuriame verslo aplinką ir bendradarbiavimo galimybes pristatė PAR prekybos ir „Invest South Africa“ pramonės departamento atstovai. Atidarydama renginį Lietuvos ambasadorė Sigutė Jakštonytė pažymėjo, kad, nors verslo apimtys tarp dviejų šalių vis dar yra nedidelės, jos kasmet auga. Ji taip pat pabrėžė, kad dvišalių ekonominių santykių potencialas yra didžiulis.

 Pagal Europos Sąjungos Ekonominės partnerystės susitarimą su Pietų Afrikos Respublikos vystymosi bendrija Lietuvos eksportuotojai didžiąją prekių dalį gali eksportuoti į PAR bei kitas regiono šalis, taikydami nulinius ar gerokai mažesnius nei iki tol importo tarifus.

Savaitę trukusioje misijoje Lietuvos įmonės dalyvavo verslo galimybių pristatymo ir kontaktų apsikeitimo (B2B) renginiuose Lietuvos ambasadoje PAR, Johanesburgo ir Keiptauno prekybos ir pramonės rūmuose, Šiaurės šalių ir Pietų Afrikos Respublikos verslo asociacijoje, susitiko su Kwa-Zulu Natal ir Western Cape regionų investicijų plėtros agentūromis, šakinėmis asociacijomis bei aplankė PAR įmones.

Visuose renginiuose misijos dalyviai sulaukė didžiulio dėmesio – vien susitikime su Keiptauno rūmais dalyvavo per 50 įvairių sektorių vietos įmonių. UAB „Geld Baltic“ vadovė Laura Kaziukonienė pasidalino: „Tikrai nesitikėjau, kad mūsų produkcijai gali būti tokios puikios galimybės šioje rinkoje. Vietos verslininkams liofilizuota produkcija yra dar naujovė, tad susidomėjimas buvo didžiulis“. Įmonė jau gavo pasiūlymų produkcijos pirmosios partijos pardavimui PAR.

Rūmų klasterio „We are Baltic“ vadovė Simona Čitavičė džiaugėsi, kad HoReCa sektoriaus veikla, gaminama produkcija ir teikiamos paslaugos yra įdomios ir PAR verslininkams. Klasterio narės – UAB „Miranda design solutution“ – vadovė Miranda Biretienė patvirtino, kad Lietuvos interjerų koloritas, raštai ir detalės yra labai panašios, o gaminama produkcija atliepia PAR poreikį, todėl eksporto potencialas yra didelis, o galimybės – realios.

PAR miestas Keiptaunas yra Afrikos kino ir audiovizualinio sektoriaus centras. Šioje industrijoje dirba daugiau nei 3 mln. žmonių.  Nors daugeliu atvejų Lietuva ir PAR konkuruoja dėl užsakymų iš JAV bei didžiųjų Europos šalių, yra ir daugybė galimybių plėtoti bendradarbiavimą. Įmonės „Okta“, „Uraga“ ir „Gluk media“ sulaukė išskirtinio dėmesio – norinčių susitikti buvo daugiau nei tikėtasi. UAB „Okta“ vadovas Vitalijus Žukas pasidžiaugė, kad jau pavyko suderinti atsakomąjį vizitą į Lietuvą.

Misijos metu užmegzta kontaktų su verslo organizacijomis, sektorinėmis asociacijomis, konsultacinėmis ir kitomis įmonėmis, tad Rūmai kviečia savo narius, besidominčius šia rinka, susitikti Rūmuose.

Verslo misija į PAR iš dalies finansuojama ES struktūrinių fondų projektų „Jungtinis eksportas“ ir „Jungtinis KKI eksportas“, ,,We are Baltic klasterio eksporto plėtra“.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis