fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo misija JAV: tiesioginės pažintys ir ryšiai gali nulemti verslo sėkmę

Šiuo metu Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovaujama verslininkų misija lankosi Los Andžele (JAV). Nuo rugsėjo 26 d. jau įvyko daug naudingų susitikimų, kuriuos padėjo organizuoti Lietuvos komercijos atašė Los Andžele Laimutis Abeciūnas.

Pirmą misijos dieną verslininkai susitiko su teisininkų kontoros „Fredricks&Von Den Horst“ pagrindiniu partneriu Dennis Fredricks, kuris supažindino su pagrindiniais verslo kūrimo aspektais JAV – nuo verslo vizos gavimo iki įmonės steigimo, kurių forma labai priklauso nuo paties verslo specifikos bei įmonės strateginių planų šioje šalyje.

Tą pačią dieną Lietuvos konsulate įvyko susitikimas su lietuvių verslo bendruomene Los Andžele Laba.la. Komercijos atašė pristatė Lietuvos delegacijos dalyvius, supažindino su jų produkcija ir paslaugomis. Misijos dalyviai turėjo galimybę individualiai pabendrauti su lietuvių bendruomenės verslo atstovais, nes, pasak L. Abeciūno, tiesioginės pažintys ir ryšiai gali nulemti sėkmę JAV.

Rugsėjo 27 d. verslo misijos dalyviai vyko į „Small Business EXPO“ renginį San Diege, sutraukusį smulkaus verslo atstovus iš viso regiono. Įprastai čia vykstančiuose susitikimuose speed networking per trumpą laiką apsikeičiama naudingais verslo kontaktais su 20–30 vietos verslininkų.

Be to, misijos dalyviai turėjo galimybę apsilankyti vienoje garsiausių JAV aukštųjų mokyklų –UCLA Andersono verslo mokykloje, kurioje buvo diskutuojama, kaip paruošti sėkmingą verslo planą įeiti į JAV rinką, kokia informacija yra svarbiausia ir kur ją rasti. Kartu dalyviai buvo supažinti su GAP (angl. Global Access Program), kurioje dalyvauja ir Lietuvos įmonės.

Misijai baigiantis dar vyksta individualūs susitikimai su vietos verslininkais ir platintojais.

„Gavome puikią progą susitikti su greičiausiai augančiu prestižiniu organinio maisto mažmeniniu tinklu Kalifornijoje. Tai būtų vienas svarbiausių pirmųjų žingsnių šiai rinkai pasiūlant liofilizuotas uogas „Super Garden“, – įsitikinusi  Laura Kaziukonienė, įmonės „Geld Baltic“ direktorė. – Be to, kartu su „Prieskonių ambasada“ susitikome su nacionalinio didmeninio ir importo tinklo JAV atstovais, kurie aktyviai dirba su mūsų šalies verslu, turi logistikos sandėlius centrinėje Lietuvoje“.

Šioje iš struktūrinių fondų projekto „Jungtinis eksportas“ kofinansuojamoje verslo misijoje dalyvauja Rūmų nariai: „ Geld Baltic“, „Prieskonių ambasada“, „RI Consulting“, „Baltic ILP“, „Navigatus“ ir „Log Villa“.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis