fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo klubo susitikimas su finansų viceministre

„Mokesčių sistemoje reikia elgtis taip kaip krištolo parduotuvėje – nedaryti staigių judesių“, dar visai neseniai, 2020 m. lapkričio mėn. viešai teigė tuometinis šios kadencijos Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas, sakydamas, kad naujų mokesčių valdžia neplanuoja ir sieks išlaikyti mokesčių sistemos stabilumą.
Deja, dabartinis Finansų ministerijos pasiūlytas mokestinių pakeitimų paketas nė iš tolo nebeprimena elgesio krištolo parduotuvėje ir kol kas mūsų nariams kelia daugiau klausimų nei gauname atsakymų. Šiuos klausimus ir uždavėme neseniai vykusiame Vilniaus PPAR Verslo vadovų klubo susitikime su Finansų viceministre Rūta Bilkštyte. Susitikimo metu mūsų nariai diskutavo ir išsakė abejones dėl reformos esmės bei lūkesčius dėl smulkaus verslo skatinimo priemonių, NT mokesčio tikslo, pokyčių, kurie numatomi individualiai dirbantiems žmonėms.
„Pagrindinė problema, kad planuojamoje reformoje nematome nuoseklumo ir įsigilinimo, kokias skirtingas verslo ir veiklos tęstinumo rizikas patiria brandžios įmonės ir pagal individualią veiklą dirbantys asmenys.
Užuot tapusi paprastesnė ir skaidresnė, mažinanti verslo administravimo kaštus, mokestinė sistema dabar kreipiama į mokestinės naštos vienodinimą visiems, o tiksliau – į mokestinės naštos visiems padidinimą nepriklausomai nuo įmonės ar fizinio asmens veiklos, brandos ir verslo tvarumo.
Lengva ranka norima į Prokrusto lovą su brandžiomis įmonėmis kartu paguldyti ir pagal individualią veiklą dirbančius smulkius verslo subjektus, prilyginti juos dideliems verslams neatsižvelgiant į riziką, kurią prisiima individualia veikla užsiimantys asmenys ar mažos įmonės, dažnai neturinčios jokios amortizacinės pagalvės“, – sako Sigitas Leonavičius, Vilniaus PPAR prezidentas, komentuodamas Finansų viceministrės akcentuojamą vertikalaus teisingumo principą: daugiau turintys, turi daugiau ir dalintis.
Kita vertus, pasak S. Leonavičiaus, ir brandžių, didesnių bei ilgametę veiklos istoriją turinčių įmonių vadovams kyla daug klausimų dėl planuojamų mokesčių, ypač tokių kaip verslo paveldėjimas ar verslo šeimos nariui dovanojimas, nauji NT mokesčiai. „Mums bandoma įteigti, kad įvykus reformai, gyvensime teisingiau ir būsime lygesni, tačiau taip nebus, o diskusijos su reformos sumanytojais verčia kelti antakius, kiek jie yra apskritai įsigilinę kaip veikia verslas, kiek verslui yra svarbi stabili mokestinė aplinka ir kad dar negalima Lietuvos lyginti su Šveicarija ir kitoms smarkiai labiau už mus išsivysčiusios šalims“, – teigia Vilniaus PPAR prezidentas.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis