fbpx

Prisijungti

Naujienos

Verslo ir atstovai ir Alytaus miesto vadovai susitikime su ministre diskutavo apie iššūkius darbo rinkoje ir socialinėje srityje

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius kartu su Alytaus miesto vadovais dalyvavo susitikime su  Socialinės apsaugos ir darbo ministre Monika Navickiene  ir ministerijos specialistais.

Susitikime išsakyta, su kokiais iššūkiais miestas ir verslas susiduria socialinėje srityje ir darbo rinkoje, ieškota galimybių, kaip juos išspręsti, pateikti pasiūlymai.

Alytaus miesto mero N. Cesiulio inicijuotoje diskusijoje apie darbo rinkos iššūkius taip pat dalyvavo Socialinės apsaugos ir darbo viceministras Vytautas Šilinskas, ministrės patarėjas Martynas Šiurkus, ministerijos Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vadovė Daina Urbonaitienė, Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotojai Jurgita Šukevičienė ir Povilas Labukas, savivaldybės administracijos direktorė Ona Balevičiūtė, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, Užimtumo tarnybos bei „Sodros“ atstovai, verslininkai.

Susitikimo metu diskutuota ir apie verslui kylančias problemas dėl darbuotojų įvežimo iš trečiųjų šalių kvotų ir tvarkos bei terminų, pastaruoju metu gerokai išaugusių nedarbingumo pažymėjimų išdavimu, kurių pikas kartais sutampa su įvairiais pavasario ar rudens sezono darbais, galimybių labiau remti sau darbo vietas siekiančius susikurti asmenis.

„Jokia naujiena, kad verslas susiduria su didžiuliu darbuotojų trūkumu, nors bedarbių gretos nemažėja. Verslo ir gyventojų apklausa rodo, kad pašalpų politika neretai tiesiog skatina žmones nedirbti. Centrinė ir vietos valdžia galėtų labiau bendradarbiauti, aiškinantis ilgalaikių bedarbių problemos priežastis, bet tuo pačiu būtina skubiai spręsti specialistų kvotų iš užsienio klausimą.  Verslas investuoja į darbuotojus, apmoko, tačiau Lietuvos darbo rinkoje įtampos didžiulės – tinkamų dirbti kandidatų tikrai trūksta“, - aktualijas įvertino Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Klausimų ir politikams, ir verslui kilo dėl Užimtumo tarnybos veiklos.

Pasak ministrės M. Navickienės, Užimtumo tarnybos funkcijų iš tiesų laukia rimta pertvarka, nes per daugelį metų, jai, politiniais sprendimais, buvo pavesta vykdyti įvairias šalutines funkcijas, tad kritika jos adresu yra teisinga, tačiau reikia matyti visumą, o ne atskiras detales.

„Užimtumo tarnyba bus reformuojama, tačiau viena institucija negali išspręsti visų įsisenėjusių nedarbo problemų. Tenka lankytis savivaldybėse, kuriose situacija ir su dabartiniu reglamentavimu sparčiai gerėja vien todėl, kad seniūnijų lygmeniu demonstruojama nulinė tolerancija šešėlinei darbo rinkai. Daugelį dalykų gali pakeisti atsakingas ir individualus požiūris į kiekvieną konkretų nedirbančio žmogaus atvejį. Tikiuosi, kad Alytaus mieste pavyks pasiekti geresnių nedarbo rezultatų institucijoms bendradarbiaujant tarpusavyje“, – kalbėjo ministrė.

Užimtumo tarnyba bus reformuojama, tačiau viena institucija negali išspręsti visų įsisenėjusių nedarbo problemų. Tenka lankytis savivaldybėse, kuriose situacija ir su dabartiniu reglamentavimu sparčiai gerėja vien todėl, kad seniūnijų lygmeniu demonstruojama nulinė tolerancija šešėlinei darbo rinkai. Daugelį dalykų gali pakeisti atsakingas ir individualus požiūris į kiekvieną konkretų nedirbančio žmogaus atvejį. Tikiuosi, kad Alytaus mieste pavyks pasiekti geresnių nedarbo rezultatų institucijoms bendradarbiaujant tarpusavyje.

M.Navickienė taip pat pabrėžė, kad pačios savivaldybės ir verslas turi aiškiai nusistatyti, kiek ir kokių specialybių žmonių reikia regione ar konkrečioje savivaldybėje, o ministerija jau galėtų tarpininkauti dėl jų parengimo ar perkvalifikavimo atitinkamoje mokymo įstaigoje, jeigu regione tokios nėra.

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė M. Navickienė taip pat susitiko su Alytaus mieste esančių socialinių įstaigų vadovais, nevyriausybinių organizacijų atstovais, kartu su Alytaus miesto savivaldybės mero pavaduotoja Jurgita Šukevičiene kalbėjo apie problemas socialinėje srityje, artimiausius jų sprendimo būdus.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis