fbpx

Prisijungti

Naujienos

Vebinare įmonėms pristatyta Argentinos verslo rinka

Balandžio 7 d. įvyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, Enterprise Europe Network tinklo kartu su LR ambasada Ispanijos Karalystėje organizuotas vebinaras „Verslo galimybės Argentinoje“.

Renginio metu pristatytos verslo bendradarbiavimo galimybės šioje rinkoje. Renginio dalyvius pasveikino Vilniaus PPAR generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius ir ambasadorė Lyra Puišytė-Bostroem, kuri pasidžiaugė užmezgamu bendradarbiavimu tarp Argentinos ir Lietuvos.

„Dvišaliai ekonominiai santykiai tarp Lietuvos ir Argentinos iki šiol nebuvo labai intensyvūs. 2020 m. duomenimis, prekybos apyvarta tarp Lietuvos ir Argentinos siekė 36,6 mln. eurų, o Argentina buvo 63-a pagal prekybos apimtis Lietuvos prekybos partnerė. Tad tikimės, kad tiek šis mūsų bendras seminaras, tiek kitos bendros veiklos padės Lietuvos ir Argentinos verslininkams labiau plėtoti dvišalius prekybinius ryšius“, - pažymėjo Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.

ES atstovybės Argentinoje ekonomikos ir prekybos skyriaus vadovė Viki Lövenberg dalyviams pristatė Argentinos rinką, pažymėjo, kad 2019 m. pasirašytas laisvosios prekybos EU - Mercosur susitarimas tarp Europos Sąjungos ir Argentinos leidžia šalims laisviau bendradarbiauti ir vystyti verslą. p. Lövenberg akcentavo, kad užsienio įmonės, svarstančios apie prekybą su Argentina, turi priimti esamas rizikas bei šalyje dažnai besikeičiančius įstatymus.

Viki Lövenberg, ES atstovybės Argentinoje ekonomikos ir prekybos skyriaus vadovė

Europos rūmų Argentinoje direktorė Géraldine Smeets apžvelgė užsienio kapitalo įmonių situaciją Argentinoje ir pasidalino praktiniais pavyzdžiais, į ką įmonės turėtų atkreipti dėmesį planuojant verslo plėtrą ar naujo verslo pradžią Argentinoje.

„Argentiniečiams labai svarbus bendruomenės jausmas, beveik visi žmonės priklauso vienai ar kitai bendruomenei, kurių didžioji dalis – išeiviai iš Europos šalių. Taip jaučiamas nenutrūkęs ryšys su „senelio gimtine“. Iš Europos kilusiems argentiniečiams ryšys su Europa yra svarbus, todėl įmonėms eksportuojančioms į Argentiną yra būtina nurodyti prekės kilmės vietą, „pagaminta Europoje/Lietuvoje“ - didelė pridėtinė vertė Argentinoje“, - pasakojo p. Géraldine Smeets.

Renginio dalyviai taip pat susipažino ir su dviem Lietuvių, veikiančių Argentinoje, įmonėmis: Martyno Krašausko „Buenos Metales S.A.“ ir Marcelo Alejandro Torres (Pecleko) „Swiss Protech S.A.“.

Argentinoje veikiančių įmonių praktiniai patarimai:

  • Patikimas Argentinos bankas, šalies valiuta – Argentinos pesas, kuriuo atsiskaitoma už visas operacijas ir stiprus kursas – didelis privalumas.
  • Advokatas Argentinoje, kuris supranta besikeičiančius šalies įstatymus.
  • Vertėjas į Ispanų kalbą (tik 15 proc. šalies gyventojų supranta anglų kalbą).

Naudingos nuorodos įmonėms apie Argentiną:

Jei domitės Argentinos rinka, maloniai prašome susisiekti el. paštu beatrice.ozgirdaite@cci.lt

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis