fbpx

Prisijungti

Naujienos

UAB „Geld Baltic“: standartų neatitinkantiems produktams suteikiame antrą šansą

Prekės ženklą „Super Garden“ valdanti įmonė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų narė UAB „Geld Baltic“ – viena iš sparčiausiai augančių Lietuvos maisto pramonės dalyvių, veikiančių mažų ir vidutinių įmonių kategorijoje. Įmonė garsėja savo pasaulinę rinką stebinančiais inovatyviais sprendimais bei pridėtinės vertės teikimu vartotojams ir suinteresuotoms grupėms. „Super Garden“ – lietuviškas prekės ženklas, pasauliui siūlantis plačiausią džiovintų šaltyje (liofilizuotų) produktų asortimentą, kuriame naudojami ir standartų neatitinkantys produktai.

Ne paslaptis, jog aplinkosaugos problematika maisto sektoriuje yra labai aiškiai matoma. Pavyzdžiui, dalis augalinės kilmės produktų, kurie yra auginami natūraliomis sąlygomis, išauga netaisyklingos formos, todėl neatitinka prekybos vietų keliamų standartų, nurodančių kaip viena ar kita prekė turėtų atrodyti. Nepaisant geros produktų kokybės, nestandartiniai produktai yra paprasčiausiai eliminuojami, priskiriami prie tų, kurie yra netinkami vartoti.

Būtent neestetiška produktų išvaizda itin ženkliai prisideda prie maisto švaistymo ir aplinkosaugos problemų. Džiovintus šaltyje (liofilizuotus) produktus gaminanti „Super Garden“ tokių aukštų išvaizdos standartų netaiko, kadangi neišvaizdūs, neatitinkantys reikalavimų produktai gali būti susmulkinami ir parduodami gabaliukų ar miltelių pavidalu.

Dirbdama su plačiu bei patikimu žaliavų tiekėjų tinklu, įmonė superka kokybiškus, nors mažiau išvaizdžius produktus. Šis žingsnis padeda prisidėti prie efektyvių aplinkosaugos problemos maisto pramonėje sprendimų – taip yra mažinamas maisto švaistymas, pratęsiamas produkto galiojimo terminas, pasiekiama platesnė vartotojų grandinė.

Liofilizacija – auksinis džiovinimo standartas

Verta prisiminti, jog gyvūninės ir augalinės kilmės žaliavos pasižymi trumpu galiojimo terminu. Natūralu, jog dalis produkcijos yra nesunaudojama laiku, todėl galiausiai yra tiesiog utilizuojama. Svarbu pabrėžti, kad nors tai yra svarbus maisto švaistymo problemos sudedamasis faktorius, tačiau tai – tik dalis problemos.

Nesuvartojant, perdirbant ar utilizuojant maisto produktus susidaro ypač dideli kiekiai anglies dioksido, todėl yra daroma neigiama įtaka klimato atšilimui. „Super Garden“ prisidėdama prie pasaulinės problemos veiksnių mažinimo pasitelkia į pagalbą auksinį džiovinimo standartą – liofilizaciją.

Liofilizacijos metu iš maisto produktų yra pašalinamas beveik visas vanduo, kuris yra reikalingas gedimo procesui, todėl šie produktai pasižymi itin ilgu galiojimo terminu – didžiąjai daliai „Super Garden“ produktų yra suteikiamas 2 metų galiojimo terminas.

Švieži vaisiai, uogos, daržovės, mėsa yra neatsiejama mitybos dalis, tačiau išmetami maisto kiekiai rodo, jog žmonės neretai šių produktų nusiperka daugiau nei suvartoja, šie sugenda ir vėl atsidūria šiukšliadėžėje.

Kasdien vartojant liofilizuotus produktus yra mažinami iššvaistomo maisto kiekiai, džiovintas šaltyje maistas yra ne tik patogus vartoti, bet ir draugiškas gamtai.

Daugiau apie liofilizaciją galite rasti „Super Garden“ svetainėje www.supergarden.lt

Straipsnis publikuojamas įgyvendinant projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ (Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001), finansuojamą iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis