fbpx

Prisijungti

Naujienos

Tvarumas mums – ne tik skambus žodis

Lietuviško ekologiško aliejaus gamybos įmonės „Ekko LT“ vadovas Aurimas Bagdanavičius paneigia dažniausiai girdimą mitą apie tvarius sprendimus įmonėje. Anot pašnekovo, įgyvendinant tausojančius sprendimus, optimizuojamas žaliavų ir įrangos naudojimas, tai verslui teikia ilgalaikę naudą, o ne beprasmes išlaidas.

„Ekko LT“ yra lietuviško ekologiško aliejaus gamintojai, kurių asortimentą sudaro šalto spaudimo rapsų, linų sėmenų ir kanapių aliejai. Įmonės vadovas pasakoja, kad jiems tvarumas nėra tik skambus žodis – tuo paremta visa įmonės veikla. „Mūsų tikslas yra gaminti lietuviškus ekologiškus produktus, laikantis nulinių atliekų gamybos politikos. Kiekvienas produktas 100 proc. pagamintas iš lietuviškų žaliavų, kurias sunaudojame iki paskutinės sėklos. Visos iš Lietuvos ekologiškų ūkių supirktos žaliavos tampa vartojimui paruoštais produktais, nes modernus gamybos procesas suteikia galimybę sėklas perdirbti ne tik į aliejus, bet ir miltus ar išspaudas. Pastarąjį produktą labai vertina ekologiniai gyvulininkystės ūkiai. Tokiu būdu prisidedame prie ekologiškos produkcijos grandinės – nuo lauko iki stalo“, – kalba A. Bagdanavičius.

Įmonės „Ekko LT“ vadovas akcentuoja, kad įmonės tvarumą didžiąja dalimi lemia moderni gamybos įranga. „Jos dėka gamybinis procesas gali vykti visus metus, be pertraukų, todėl galime pagaminti didelius kiekius aliejaus. Turima gamybos įranga taip pat suteikia galimybę sunaudoti mažiau elektros energijos. „ESO“ duomenimis, mūsų įmonė sunaudoja iki 50 proc. mažiau elektros energijos nei kiti panašia veikla užsiimantys „ESO“ klientai“, – atskleidžia pašnekovas. „Moderniais aliejaus presais aliejų galime spausti iš drėgnesnių sėklų, todėl sudeginama mažiau kuro sėklų džiovinimui, taip mažiau teršiama aplinka ir išsaugomos visos gerosios žaliavos savybės, kurios atsiduria galutiniame produkte.“

Kokybiški produktai

A.Bagdanavičius pasakoja, kad įmonė stengiasi nešvaistyti apyvartinių pakuočių kartono lakštų, juos panaudojant kitų produktų pakavimui. Biure atsakingai rūšiuojamos atliekos, taupoma elektra. Aliejai pilstomi į perdirbamus butelius ir puošiami perdirbamomis etiketėmis. „Pagrindinis mūsų tvaraus verslo rezultatas yra pats šalto spaudimo ekologiškas rapsų aliejus, turintis ekologiškumo sertifikatą. Ekologiškas šaltai spaustas rapsų aliejus yra polinesočiųjų riebalų rūgščių Omega - 3, 6, 9 bei vitaminų E ir K šaltinis. Mūsų aliejus išlaiko visas geriausias savo savybes gaminant net iki 190 bei 220 laipsnių temperatūros. Visi mūsų produktai tinka veganams. Be to, savo sudėtyje neturi GMO, glitimo ir kitų nereikalingų priedų. Tai naujos kartos aliejus, griaunantis mitus apie rapsų aliejaus kokybę. Dalyvaudami tarptautinėse parodose sulaukiame nuostabos iš aliejaus paragavusių žmonių, nes aliejus yra malonaus skonio, su riešutų poskoniu. Kokybe ir vertingosiomis savybėmis jis lenkia alyvuogių aliejų. 2021 m. mūsų ekologiškas šalto spaudimo rapsų aliejus buvo pripažintas „Metų gaminiu“. Pirmą kartą nuo 2009 m. toks įvertinimas skirtas aliejui“, – didžiuojasi įmonės vadovas.

Seka pasaulio lyderių pavyzdžiu

Gerosios patirties ir įkvėpimo, kaip versle įgyvendinti tvarius sprendimus, „Ekko LT“ vadovas sako pasisemiantis iš tvarių Lietuvos verslų bei atidaus užsienio rinkos stebėjimo. „Didžiausiu įkvėpimu laikome JAV ekologiškus verslus ir ekologiškus produktus, nes verslai ten labiau pažengę, o ekologiški produktai populiaresni nei Lietuvoje. Matome, kad ir mūsų šalyje vis daugiau žmonių rūpinasi aplinkosauga, renkasi tvaresnį gyvenimo būdą, aplinkai draugiškus produktus, tačiau Lietuvoje aplinkosaugos tema dar ne taip plačiai paplitusi, kaip Amerikoje, Skandinavijoje, Vakarų Europos valstybėse. Manau, ateityje situacija tikrai keisis, žmonėms vis labiau rūpės aplinka, ekologija, o mes, kaip tvarus verslas, jaučiame atsakomybę ir pareigą toliau šviesti vartotojus šia tema“, – sako A. Bagdanavičius.

Tvarumas atsiperka

Pasak įmonės „Ekko LT“ vadovo, turėtų keistis ir verslininkų požiūris į aplinkosaugą, sugriūti populiarūs mitai, pavyzdžiui, kad tvarūs sprendimai yra nuostolingi. „Mums tvarumas asocijuojasi su visišku kokybiškų žaliavų išnaudojimu – optimizavimu. Nulinių atliekų gamybos politika padeda išvengti lėšų švaistymo, o moderni įranga taupo elektros energiją ir mažina kuro sąnaudas. Tvarumas, mūsų akimis, yra optimizavimas, kuris tikrai naudingas įmonei. Ypač dabar, kai aplinkosaugos tema yra vis labiau populiarėjanti, o susidomėjimas ekologiškais produktais – augantis. Ateityje vartotojai dar labiau vertins ekologiškus, tausojančius aplinką produktus, net jei jie bus brangesni. Tai leidžia daryti išvadą, kad ateities verslas yra tvarus – tą diktuoja išaugęs visuomenės poreikis. Taip pat viešuosiuose pirkimuose matome, kad daugelyje verslų diegiami žalieji sprendimai, įmonės permąsto savo verslo modelius, skatina darbuotojus gyventi tvariau. Aplinkosaugos tema Vakarų Europos šalyse, Skandinavijoje, Amerikoje yra ypač svarbi, manau, ir Lietuvoje verslai, kurie norės būti pirmaujančiais, neišvengiamai turės prisitaikyti prie modernios visuomenės poreikių“, – įžvalgomis dalinasi A. Bagdanavičius.

Šis straipsnis parengtas pagal projektą „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas” Nr. 08.5.1-ESFA-V423-02-0001, finansuojamą Europos socialinio fondo lėšomis.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis