fbpx

Prisijungti

Naujienos

TRANSPORTO INFRASTRUKTŪROS PROJEKTAI ŠVEDIJOJE – GALIMYBĖS LIETUVOS ĮMONĖMS

Gegužės 5 d. vyko Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų kartu Švedijos transporto administracija („Trafikverket“)  organizuotas vebinaras „Kelių ir geležinkelių projektai Švedijoje  - galimybės Lietuvos verslui“.

Renginio tikslas – supažindinti Lietuvos statybos sektoriaus įmones su Švedijoje planuojamais įgyvendinti stambiausiais kelių ir geležinkelių projektais, pristatyti konkursų reikalavimus.

Rūmų generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius, pasveikinęs renginio dalyvius, pažymėjo, kad Skandinavijos rinka, o ypač Švedija, yra viena iš strateginių rinkų Lietuvos statybos sektoriaus įmonėms. Jau šiandien nemažai Lietuvos įmonių vykdo užsakymus bei turi ilgametės patirties Švedijoje.  p. Danilevičius užtikrino, kad Rūmai ir toliau bendradarbiaus su „Trafikverket“, organizuojant susitikimus Lietuvoje pasibaigus koronoviruso pandemijai.

Švedijos transporto administracijos, kuri yra atsakinga už ilgalaikius Švedijos transporto sistemos bei valstybinių kelius, planus iki 2030 metų bei galimybes Lietuvos verslui pristatė p. Camilla Ashton, Trafikverket tarptautinė strategė ir vebinaro pagrindinė koordinatorė.

Trafikverke atstovė priminė, kad Švedija yra skyrusi apie 70 milijardų EUR šalies transporto tinklo, kelių ir geležinkelio plėtrai ir renovacijai 2018 - 2029 metais, tad Švedijai labai aktualu pritraukti užsienio tiekėjus šių ambicingų projektų įgyvendinimui.

Antroje vebinaro dalyje pranešėjai, atskirų nacionalinių, regioninių Švedijos kelių/geležinkelių statybos/remonto projektų vadovai pristatė konkrečius projektus, su jais susijusią  techninę informaciją ir pagrindinius projektų įgyvendinimo etapus.

Projektai planuojami tiek Švedijos šiaurinėje, centrinėje, tiek ir pietinėje dalyse. Galimybių šiuose projektuose turi tiek kelių/geležinkelių statybos, tiek ir tiltus, viadukus statančios Lietuvos įmonės.

Pagrindinis Švedijos atstovų akcentas – Lietuvos įmonės turi atsižvelgti į Švedijos pusės keliamus reikalavimus saugumui, tvarumui (tiek ekonominiam, tiek ir aplinkos apsaugai), bei rekomenduojama turėti partnerius, dirbančius Švedijoje.

Vebinare dalyvavo 24 Lietuvos įmonės, kurios specializuojasi kelių ir geležinkelių statybos/remonto ir projektavimo srityse.

Vebinaro prezentacijų medžiaga:

1 dalis

2 dalis

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis