fbpx

Prisijungti

Naujienos

Tęsiame bendradarbiavimą su Uzbekistanu

Spalio 22 d. LR komercijos atašė Rusijoje ir Uzbekistane Gintaro Binkausko iniciatyva įvyko virtualus susitikimas su Taškento prekybos ir pramonės rūmų Užsienio ekonominių ryšių skyriaus vadovu Rustambeku Baratovu. Susitikime dalyvavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė Masandukaitė ir eksporto plėtros vadovė Deimantė Vilčinskaitė.

R. Baratovas pristatė Uzbekistano situaciją ir galimybes verslui, pabrėždamas, kad per pastaruosius metus natūralios žemės ūkio produkcijos pardavimas išaugo daugiau nei 60 % (ypač į Prancūziją). Uzbekistanui labai aktualus statybos sektorius, ieškomi statybinių medžiagų tiekėjai. Juos taip pat domina žemės ūkio produkcijos perdirbimas ir technika. Iš maisto pramonės domina konditerija, pieno produktai ir vaikų maistas. Kaip minėjo R. Baratovas, 60 % Uzbekistano visuomenės sudaro jaunimas, o šeimose dažniausiai auga 4–5 vaikai. Tad vaikiško maisto gamintojams ši šalis yra potenciali eksporto rinka.

Šalis nuo monopolio pamažu pereina prie atvirumo politikos. Per pastaruosius metus į šalį atėjo net 5 nauji automobilių gamintojai: „Škoda“, VW, „Kia“, „Hyundai“ ir „Tesla“. Automobilių signalizacijų tiekėjams – tai irgi potenciali eksporto rinka.

Per „Zoom“ platformą aptartas tolesnis bendradarbiavimas su Taškento PPR. Artimiausiu metu numatyta suorganizuoti vebinarą apie verslo galimybes Uzbekistane, o 2021 m. išsiaiškinus abiejų šalių verslo poreikius planuoti verslo misiją į Taškentą.

Jei domitės Uzbekistano rinka, prašome mus informuoti.

Kontaktinis asmuo: Deimantė Vilčinskaitė, +370 616 79552, e. paštas deimante.vilcinskaite@cci.lt.

 

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis