Tbilisyje įvyko EU4BCC: Creative Industries konsorciumo konferencija „Kūrybiniai sprendimai iššūkių metais“
Tbilisyje įvyko projekto EU4Business: Connecting Companies Kūrybinių industrijų konsorciumo baigiamoji konferencija, kurią kartu su partneriais Estijos, Sakartvelo ir Armėnijos pramonės ir prekybos rūmais organizavo Vilniaus PPAR. Šio projekto tikslas – skatinti ES ir Rytų šalių bendradarbiavimą kūrybinių industrijų sektoriuje.
Konferencija vyko gruodžio 7 d. gyvai Tbilisyje ir ONLINE formatu, dalyvius pasveikino Sakartvelo prekybos rūmų prezidentas Giorgi Pertaia, ES delegacijos Sakartvele privataus sektoriaus plėtros ir rinkos komandos vadovas Dominik Papenheim ir LR ambasadorius Sakartvele Andrius Kalindra. Konferencijos metu pranešėjai iš verslo paramos organizacijų ir kūrybinių industrijų sektoriaus atstovai dalinosi savo gerąja patirtimi, diskutavo su kokiais iššūkiais šiuo metu susiduria kūrybinės industrijos, kokios galimos paramos priemonės vietiniu ir tarptautiniu mastu. Dalyviai buvo iš įvairių kūrybinių industrijų sričių: dizainas, informacinės technologijos, taikomieji menai ir amatai, vizualieji menai, kinas ir teatras, medijos, reklama ir kt.

„Nežiūrint į tai, kad pandemija ir karas Ukrainoje stipriai pakoregavo EU4BCC projekto eigos planus, rezultatais galime džiaugtis. Jau įgyvendinti 5 projektai, o 2 dar baigia įgyvendinti savo veiklas iki metų pabaigos. Kūrybinėms industrijoms skirtas projektas šiam sektoriui yra labai svarbus ir reikalingas, nes skatina ES ir Rytų šalių bendradarbiavimą įvairių kūrybinių sričių kontekste. Būtent šiam sektoriui yra labai reikalingas pripažinimas ir parama“, - kalbėjo Vilniaus PPAR Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė, Audronė Masandukaitė.
„Už kūrybines industrijas atsakingas konsorciumas surengė puikią konferenciją, kurioje daugiausia dėmesio buvo skirta galimybėms ir iššūkiams, su kuriais šiuo metu susiduria sektorius. „Eurochambres“ džiaugiasi galėdami aktyviai dalyvauti renginyje, nes tikime sektoriaus svarba ir didžiuliu jo, kaip ekonomikos variklio, potencialu“, - po renginio sakė „Eurochambres“ vyresnioji projektų specialistė, Laura Velasco.

„Tokie projektai kaip „EU4Business: Connecting Companies“ yra labai svarbūs siekiant atkreipti dėmesį į įvairių organizacijų bei kompanijų problemas, su kuriomis jos susiduria šiais iššūkių metais. Viena jų – nelegalaus turinio vartojimo mastai, kurie smarkiai išaugo Ukrainos karo metu“ – įspūdžiais dalinosi viena iš projekto dalyvių - UAB „Init“ TV & Interneto produkto vystymo vadovė Daiva Borkertaitė.
Ką pasakoja kiti projekto dalyviai, kviečiame pasiklausyti ar pamatyti čia:
- SUCCESS - Strengthening sUstainable Creative seCtor devElopment by Bulgarian & Moldovan Study visitS (Bulgarija – Moldova)
https://www.youtube.com/watch?v=kjZY3_SzRJg
- STUDY VISIT for the Audiovisual Sector within Creative Industries (Lietuva – Ukraina)
https://www.filemail.com/d/yfexqymedmqjyar
- INDUSTRY! – Bridging Culture and Creativity of Bulgaria (Bulgarija – Azerbaidžanas)
1st Azerbaijani CultRural Festival https://youtu.be/Jefb5eKFMGg Project EU4BCC Create Industry! Bulgaria & Azerbaijan https://youtu.be/LRVTqlzYD9M

Konferencijoje dalyvavo MVĮ, verslo paramos organizacijas, NVO, startuoliai, klasteriai, asociacijos, veikiančios kūrybinių industrijų sektoriuje, siekiant stiprinti tarptautinį verslo bendradarbiavimą tarp ES ir Rytų šalių ir suteikiant galimybę užmegzti ryšius, išgirsti naujausią informaciją apie dabartines kūrybinių industrijų tendencijas, aktualias sektoriaus įžvalgas ir planuojamus naujus projektus.
Vienas iš pranešėjų, Lietuvoje žinomas rašytojas, poetas, režisierius Vytautas V. Landsbergis pasidalino savo asmenine patirtimi ir gražia bičiulystės su Sakartvelu istorija. „Noriu padėkoti Sakartvelui, kuris tiek daug davė ne tik man, bet ir daugeliui kitų lietuvių, o labiausiai turbūt - Lietuvos kinui, teatrui, kultūrai... Po studijų Tbilisyje, darbavausi toliau kino ir teatro srityse, vis labiau krypdamas link edukacinių kino ir teatro industrijos perspektyvų. Ir štai jau 10 metų Lietuvoje organizuoju vaikų kūrybines stovyklas, kuriose naudoju daug ką iš to, ką gavau iš profesoriaus Gelos Kandelaki“, - sakė režisierius. Konferencijos metu parodyti 12 - 13 metų vaikų sukurti trumpametražiai filmai „Atgal“ ir „Splesk“ buvo palydėti plojimais.

Su konferencijos pranešimais galite susipažinti čia:
- DG GROW presentation_EU4business_Silvia Draghi
- EU4BCC: Connecting Companies project overview_Ia Khodeli
- EU4BCC Creative Industries Project Results_Audrone Masandukaite
- Creative Industries in Georgia_Erekle Zurmukhtashvili
- Creative Industry - What is It and Where It's Going_Kristiina Urb
- Incentives and Support for Creative Industrie sin Georgia_Irakli Gabriadze
- EU4BCC upcoming activities_Laura Velasco

Gruodžio 8 d. Tbilisyje projekto partneriams ir svečiams buvo organizuoti papildomi susitikimai. Apsilankyta GITA – Sakartvelo inovacijų ir technologijų agentūroje. Įvyko nuostabi pažintis su rankų šešėlių teatru Budrugana Gagra ir susitikimas su šio teatro įkūrėju, režisieriumi Gela Kandelaki. Organizuota pažintinė ekskursija Sakartvelo nacionaliniame muziejuje, kur delegacijai pristatyta žymių kartvelų menininkų Niko Pirosmani ir Merab Abramishvili kūryba. O vakare Tbilisio tarptautiniame filmų festivalyje vyko istorinio filmo „Poetas“ pristatymas ir susitikimas su režisieriais Giedriumi Tamoševičiumi ir Vytautu V. Lansdsbergiu.
EU4Business: Connecting Companies (EU4BCC) projektą įgyvendina „Eurochambres“, finansuojama pagal Europos Sąjungos „EU4Business“ iniciatyvą.