fbpx

Prisijungti

Naujienos

Tarybos ir Verslo vadovų klubo pažintis su dr. Prano Kiznio dovana Lietuvai

 

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai vakar (2021 m. lapkričio 9 d.) Rūmų Tarybos ir Verslo vadovų klubo narius sukvietė į VPPAR viceprezidento, dr. Prano Kiznio paveikslų galerijos – dovanos Valdovų rūmų muziejui – išskirtinį pristatymą.

Valdovų rūmai p. P. Kiznio dovaną įvardijo kaip nutinkantį kartą per šimtmetį įvykį, o dosnų mecenato gestą galima prilyginti nebent Mykolo Žilinsko dovanai, skirtai Kaunui. Ypač vertingą 23 paveikslų galeriją sudaro garsių XIV–XVII a. Italijos bei Italijoje dirbusių dailininkų tapybos darbų rinkinys, šiandien eksponuojamas tik jai skirtoje salėje, kurioje vykdavo svarbiausios Lietuvos didžiųjų kunigaikščių iškilmės.

Renginyje dalyvavo ir mecenatas dr. Pranas Kiznis, o dovanos reikšmę, prasmę, intencijas, kolekcijos turinį ir išskirtinę vertę pristatė Valdovų rūmų muziejaus Tarptautinių ryšių vadovė p. Daiva Mitrulevičiūtė, inicijavusi ir kuravusi tarptautinę parodą, iš kurios atkeliavo kūriniai.

„dr. Pranas Kiznis – ne tik nepriklausomos Lietuvos pramonės pradininkas, verslininkas, bet ir aktyvus bendruomeninių, socialinės veiklos, Bažnyčios ir ypač kultūrinių bei pilietiškumo projektų rėmėjas ir puoselėtojas, kultūros mecenatas, už nuopelnus Lietuvai ir jos vardo garsinimą pasaulyje 2015 m. vasario 16 d. dr. Pranas Kiznis  apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu, o šią vasarą apdovanotas LR Prezidento ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi. Tai asmenybė, Žmogus iš didžiosios raidės, kurio gyvenimo kelią ir veiklą sau pavyzdžiu laikau jau ilgus metus“, - svečių sveikinimo kalboje akcentavo Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Rūmų Tarybos ir Verslo vadovų klubo nariams Valdovų rūmų muziejaus Tarptautinių ryšių vadovė p. Daiva Mitrulevičiūtė pristatė p. Kiznio dovaną Lietuvai. Valdovų rūmų muziejuje įkurdintoje dr. Prano Kiznio paveikslų galerijoje eksponuojami XIV–XVII a. kūriniai, reprezentuojantys įvairias italų tapybos mokyklas. Visas kolekcijos įsigijimo, tyrinėjimų ir organizacinių klausimų derinimas užtruko bene dvejus metus. Kūriniai galutinai atrinkti konsultuojantis su Lietuvos ir užsienio dailės istorikais, restauratoriais ir kitais ekspertais, atlikus išsamius infraraudonųjų ir ultravioletinių spindulių bei kitus fizikinius tyrimus. Karantino metu įsigyta kolekcija atvežta į Lietuvą, išeksponuota ir džiugina Valdovų rūmų lankytojus.

p. Kiznis mielai atsakė į svečių klausimus, papasakojo, kurie paveikslai jam patinka labiausiai ir kas jį paskatino įteikti tokią dovaną Lietuvos žmonėms.

„Tokia kultūrinė kibirkštis, inspiracija manyje ruseno nuo prigimties. O kam gi tu gyveni? Nors augau negailestingoje aplinkoje ir rūsčiomis sąlygomis, visą laiką galvojau, ką galima padaryti, kas liktų ilgam laikui, tarnautų žmonėms ir man artimų išėjusiųjų atminimui. Tokie dalykai man teikia dvasinį pasitenkinimą ir energiją“, – teigė mecenatas dr. Pranas Kiznis.

p. Kiznis yra pažymėjęs, kad jam buvo svarbus ir šeimos pritarimas, ir tai, kad galerijos itin vertingi ir įspūdingi biblinės tematikos kūriniai, Kristaus, Švč. Mergelės Marijos ir šventųjų atvaizdai, portretai, architektūros objektus vaizduojantys darbai nenuguls į Valdovų rūmų muziejaus fondus, o bus nuolat rodomi visiems muziejaus lankytojams – Lietuvos gyventojams, mokiniams, jaunuomenei, užsienio turistams.

dr. P. Kiznis - UAB „Lietpak“ įkūrėjas, pagrindinis akcininkas ir direktorius. 1991m. įkurta įmonė gamina lanksčias pakuotes, skirtas pramoniniam maisto produktų, higienos prekių, statybos ir žemės ūkio produktų pakavimui. UAB „Lietpak“ yra Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos konkurso „Lietuvos eksporto prizas“ laimėtoja ir Vilniaus prekybos pramonės ir amatų rūmų konkurso „Geriausia įmonė“ tarp vidutinių ir didelių įmonių, vykdančių eksportą, laimėtoja. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga investuotojai UAB „Lietpak“ paskelbė Lietuvos šimtmečio įmone.

Verslo vadovų klubas – 2021 metais Rūmuose įsteigtas klubas, jungiantis per 40 aukščiausio lygio vadovų ir įmonių savininkų.

Klubo tikslai:

skatinti tiek verslo, tiek ir asmeninių ryšių vystymąsi;

stiprinti verslo bendruomenės etiką ir kultūrą;

kelti klubo narių kompetenciją, stiprinti bendruomeniškumą;

kurti malonią ir naudingą aplinką klube;

dalintis aktualia ir naujausia informacija, kuri padėtų verslui vystytis greičiau;

inicijuoti ES projektų rengimą, teikimą ir įgyvendinimą verslo vadovų klubo veiklai vykdyti, viešinti ir verslo partnerystei plėtoti;

inicijuoti verslo vadovų klubo tarptautinį bendradarbiavimą su panašia veikla užsiimančiais klubais užsienyje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis