fbpx

Prisijungti

Naujienos

Sutartys su Ukrainos verslo bendruomene ir miestų vadovais leis mažinti biurokratines kliūtis ir nesusikalbėjimą

 

2018 m. gruodžio 10 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai informuoja, kad  penktadienį Kijeve vykusio 4 – ojo Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumo metu pasirašytos 3 bendradarbiavimo sutartys tarp Rūmų, Ukrainos verslo bendruomenės bei miestų tarybų vadovų. Tikimasi, kad aktyvios bendradarbiavimo sutartys padės Lietuvos verslininkams išvengti perteklinių biurokratinių kliūčių ir rasti sąžiningo bendradarbiavimo kalbą su Ukrainos verslu bei regionų valdžia.

Sutartis su Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjungos bei Kijevo prekybos ir pramonės rūmų, Poltavos ir Trostianetso miestų tarybų vadovais pasirašė Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Šiemet rekordiniame dalyvių skaičiumi Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forume 500 įmonių vadovų, ekspertų, valdžios atstovų, politikų diskutavo Lietuvos ir Ukrainos verslui svarbiomis temomis: pramonės skaitmeninimas, atsinaujinanti energetika ir energetinis efektyvumas, transportas bei logistika, informacinės technologijos. Forumo dalyviai aptarė Lietuvos – Ukrainos dvišalės prekybos progresą, investicijų galimybes bei abiejų šalių įmonių bendradarbiavimą.

Ekonomikos forume, vykusiame Ukrainos – Lietuvos prezidentų kasmetinio susitikimo metu, dalyvavo ir LR Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius, pasak kurio, „Ukraina patenka į dešimtuką šalių, kuriose Lietuvos bendrovės investavo daugiausia. Lietuvos verslas aktyviai domisi Ukrainos rinkos galimybėmis mašinų ir medienos pramonės, informacinių technologijų bei atsinaujinančių išteklių energetikos srityse. Išplėsti prekybos ir vykdomų bendrų projektų apimtį tikisi ir Ukrainoje veikiančios Lietuvos maisto ir statybos sektoriaus bendrovės. Tačiau bendrovės susiduria su neproporcingomis biurokratinėmis kliūtimis, kurios nenaudingos nei lietuviškam verslui, nei Ukrainos gerovei“.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Lietuvos – Ukrainos verslo tarybos pirmininkas Sigitas Leonavičius tikina, kad perteklines biurokratines kliūtis, nesusikalbėjimą su regionų valdžią ar verslo partneriais minimizuoja ir problemas padeda išspręsti aktyvus abiejų šalių verslo organizacijų bendradarbiavimas bei sutartiniai įsipareigojimai.

„Strateginiai Rūmų partneriai Ukrainoje - Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjunga, miestų ir regionų vadovai, su kuriais Rūmai yra pasirašę bendradarbiavimo sutartis, visada stengiasi įsiklausyti į mūsų prašymus ar pastabas dėl mūsų narių ar kitų šalies kompanijų, turinčių veiklos nesklandumų Ukrainoje. Tiek pasiraišytos sutartys, tiek glaudūs santykiai su Vilniaus perkybos rūmais įpareigoja mūsų partnerius Ukrainoje ieškoti teisingų sprendimų Lietuvos verslui“, - pažymi Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Sakydamas baigiamąją forumą kalbą S. Leonavičius dėkojo visiems šio svarbaus abiejų šalių verslui renginio organizatoriams bei parteriams - Kijevo Prekybos ir pramonės rūmams, Ukrainos pramonės ir prekybos rūmams, VšĮ Open Europe, Ukrainos ambasadai Lietuvoje bei Lietuvos ambasadai Ukrainoje, o asmeniškai komercijos atašė Sergejui Tichomirovui.

4 – ąjį Ukrainos – Lietuvos ekonomikos forumą organizavo - Ukrainos pramonininkų ir verslininkų sąjunga, Kijevo prekybos ir pramonės rūmai kartu su partneriais Lietuvos – Lietuvos pramonininkų konfederacija bei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Į Kijevą vyko 40 verslo  atstovų iš Lietuvos delegacija.

2017 m. Ukraina buvo 12-a didžiausia lietuviškos kilmės prekių eksporto rinka Lietuvai. Per 2017 m. lietuviškos kilmės prekių eksportas į Ukrainą augo 26,1 proc. iki 548,9 mln. eurų. Per tris šių metų ketvirčius, palyginti su tuo pačiu 2017 m. laikotarpiu, lietuviškos kilmės prekių eksporto apimtys augo dar 25,1 proc. (90,1 mln. eurų). Tai lėmė išaugusi mineralinio kuro ir trąšų eksporto vertė. Bendra prekių eksporto iš Lietuvos į Ukrainą vertė pernai didėjo 20,6 proc. iki 736,0 mln. eurų.

2017 m. Ukraina buvo 24-a didžiausia paslaugų eksporto rinka Lietuvai. 2017 m. paslaugų eksporto vertė augo 27,5 proc. (14,3 mln. eurų) iki 66,3 mln. eurų. 2017 m. paslaugų eksporto struktūroje dominavo kelionių paslaugos (62,8 proc.), transporto paslaugos (15,3 proc.) ir kitos verslo paslaugos (4,1 proc.).

Sukauptosios Ukrainos tiesioginės užsienio investicijos (TUI) Lietuvoje 2017 metų pabaigoje siekė 22,58 mln. eurų. Nuo 2010 m. pradžios iki 2017 m. pabaigos sukauptų Ukrainos TUI Lietuvoje padidėjo daugiau nei du kartus. Pagrindinės Ukrainos investicijos susijusios su privataus nekilnojamojo turto įsigijimu ir pardavimu bei prekyba. Lietuvos TUI Ukrainoje 2017 m. pabaigoje sudarė 39,91 mln. eurų. Lietuvos įmonės daugiausia investavo prekybos bei nekilnojamojo turto operacijų srityje.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.