fbpx

Prisijungti

Naujienos

Sustiprinkite savo įmonę, siūlydami praktiką studentams

 

Daugybė įvairių Europos organizacijų atliktų tyrimų parodė, kad smulkaus verslo įmonės negali rasti darbuotojų, kuriuos galėtų paskirti į neužimtas pozicijas, o tai riboja augimo galimybes ir didina išlaidas. Europoje yra vis dar santykinai aukštas nedarbo lygis – reiškinys, vadinamas įgūdžių spraga. Tai reiškia, kad įgūdžiai, kurių šiuo metu turi žmonės, ne visada reikalingi darbdaviams. 

Spręsti įgūdžių spragos problemą padeda mokymo įstaigos,  siūlančios darbo rinkai reikalingų įgūdžių mokymo programas. Jų užduotis - padaryti taip, kad studentai norėtų mokytis tokių dalykų. Darbo rinkos užduotis - padėti studentams geriau pasirengti dirbti realiomis sąlygomis. 

Mažos ir vidutinės įmonės prisidėti prie įgūdžių spragos mažinimo gali siūlydamos praktikos vietas. Stažuotės, akivaizdu, yra naudingos studentams, tačiau jos taip pat labai naudingos ir Jūsų įmonei. Tyrimai rodo, kad studentų praktika padidina pelningumą, įsidarbinimo jūsų įmonėje tikimybę ir gerina įmonės įvaizdį. 

Pelningumas didėja, nes praktikantai tampa Jūsų darbo jėga, leidžiančia Jūsų įmonei padidinti produkcijos kiekį, be to, praktikantai dažnai pasiūlo naujų darbo metodų, produktų ar paslaugų bei procesų, galinčių pagerinti kokybę, idėjų. 

Įsidarbinimo tikimybė didėja, nes praktika padeda išbandyti studentų įgūdžius darbo vietoje ir įsitikinti, ar kandidatai galės pritapti Jūsų įmonėje. Tyrimai rodo, kad darbuotojai, kurie įsidarbina įmonėse po praktikos, jose pasilieka dirbti ilgiau, greičiau kopia karjeros laiptais ir yra efektyvesni, nei žmonės, įdarbinti kitais būdais. 

Galiausiai, praktika pasitarnauja geram Jūsų įmonės įvaizdžiui – siūlydama praktiką, įmonė demonstruoja savo atsakingumą, norą padėti jauniems žmonėms ir remti vietos bendruomenes. Kadangi praktikantai taip pat gauna daug naudos iš savo pirmosios darbo patirties ir Jūsų mokymo, jie linkę ir reklamuoti Jūsų prekės ženklą. 

 Taigi, ko laukiame? Daugiau informacijos apie studentų praktiką rasite www.learntowork.eu ir jau šiandien gaukime naudos, kviečia Lietuvos kolegijų direktorių asociacija kartu su partneriais iš devynių Europos šalių

Supporting Apprenticeships between Professional Higher Education & Small and Medium Enterprises (SAPS) – Parama MVĮ, besirengiančioms siūlyti praktiką (SAPS) - 572776-EPP-1-2016-1-BE-EPPKA3-SUP-APPREN

 

Projektas finansuojamas programos „Erasmus + politikos reformos parama“ lėšomis

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.