fbpx

Prisijungti

Naujienos

Susitikimas su Moldovos ambasadoriumi Serghei Mihov

Vakar (kovo 22 d.) Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Moldovos Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Serghei Miho ir pirmasis sekretorius Radu Dan. Svečius priėmė Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius ir eksporto plėtros vadovė Deimantė Vilčinskaitė.

Ambasadorius p. Mihov pristatė Moldovos situaciją, su kokiais iššūkiais susiduria verslas šiuo metu dėl Rusijos karinės agresijos Ukrainoje, išsakė verslo poreikį ieškoti naujų rinkų eksportui, naujų logistikos maršrutų, prekybos barjerų mažinimą, naujų partnerysčių bendradarbiavimo projektams ir pan. Ambasadorius domėjosi, kokia pagalba Lietuvos verslui būtų reikalinga iš ekonominės diplomatijos pusės. Ambasadorius pabrėžė, kad jų šaliai dabar ypač aktualus bendradarbiavimas atsinaujinančios energijos, statybos, vandenvalos, turizmo, žemės ūkio verslo sektoriuose.

„Moldova Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams nėra nauja ir nežinoma rinka, tačiau apie ją būtų aktualu sužinoti daugiau, nuolat keistis verslui aktualia informacija. Svarbu vystyti tarpusavio bendradarbiavimą su Moldovos prekybos ir pramonės rūmais. Išsiaiškinę konkrečius mūsų narių ir Moldovos verslininkų verslo vystymo interesus bei poreikius, galėsime pasiūlyti dvišaliam ekonominiam bendradarbiavimui naujų krypčių“,  –  pažymėjo Rūmų prezidentas S. Leonavičius.

Susitikimo metu nutarta dalintis naudinga ir aktualia informacija apie Moldovą bei keistis verslo pasiūlymais, aptarta galima Lietuvos įmonių verslo misija į Kišiniovą, o ateityje numatytos galimybės organizuoti tiek atvykstančias, tiek išvykstančias verslo misijas.

MOLDOVOS verslo pasiūlymai Lietuvos importuotojams, didmenininkams ir prekybos tinklams:

Moldovos ūkininkai yra sukaupę dideles atsargas šviežių obuolių (iki 90 tūkst. tonų) eksportui 2022 m. kovo–birželio mėn. Daugiau informacijos: Moldova Fruits_brosura-ENMoldova_Obuolių pasiūlymas.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis