fbpx

Prisijungti

Naujienos

Susitikimas su LR VRM ministre

2021 m. vasario 11 d., Vilnius. Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovai, nariai kartu su kitų regioninių rūmų įmonėmis bei Rūmų asociacija šiandien susitiko („online“) su LR Vidaus reikalų ministre Agne Bilotaite aptarti verslo keliamų klausimų.

Susitikime dalyvavo ir LR VRM viceministrai Arnoldas Abramavičius ir Vitalij Dmitrijev, Vilniaus rūmų viceprezidentas Gintautas Kvietkauskas, gen. direktorius Almantas Danilevičius, Rūmų narių - Ukmergės rajono vartotojų kooperatyvo vadovė Angelė Andrikonienė, regioninių rūmų ir įmonių vadovai.

Verslo atstovai su LR Vidaus reikalų ministre aptarė regionų plėtros tarybų viziją ir socialinių partnerių reikšmę, priimant sprendimus. Kaip pažymėjo LR viceministras Arnoldas Abramavičius, planuose yra regionų plėtros įstatymo peržiūra, siekiant, kad visų socialinių partnerių balsas būtų svarbus.

Daug klausimų verslo atstovai kėlė dėl migracijos, darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimo procedūrų supaprastinimo, karantino atlaisvinimo perspektyvų ir dabar kylančių problemų, kai darbuotojai gyvena skirtingos savivaldybėse.

Ministrė A. Bilotaitė, bendraudama su Rūmų atstovais, pažymėjo, kad šiandieninė situacija valstybės tarnyboje, teikiamų viešųjų paslaugų kokybė netenkina ne tik verslo ar darbuotojų, bet ir Ministerijos bei Vyriausybės vadovų. Ministrė pristatė siekį, kad viešųjų paslaugų el. dalis pasiektų 80 proc. (šiuo metu el. paslaugų dalis siekia 40 proc.), o viešasis sektorius teikiamų paslaugų kokybe pasiektų privatų.

Rūmų nariai diskutavo dėl viešojo administravimo funkcijų, viešųjų paslaugų, kurios galėtų būti perduotos ar deleguotos vykdyti organizacijoms ar privačiam verslui.

Ministerijai pateikti ir verslininkų pastebėjimai dėl neištiriamų nusikaltimų regionuose. Nors draudimo kompanijos ir kompensuoja verslo nuostolius, bet nebaudžiamumo jausmas nusikaltėlius daro vis įžūlesnius. Viceministrai, reaguodami į pastabas, pristatė bendruomenės pareigūnų tinklo kūrimo perspektyvas – toks tinklas padėtų stiprinti ne tik kontrolę, bet ir prevenciją rajonų vietovėse.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis