fbpx

Prisijungti

Naujienos

Susitikimas su komercijos atašė p. Gintaru Binkausku

Šiandien Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi ir su Rūmų gen. direktoriumi dr. Almantu Danilevičiumi susitiko p. Gintaras Binkauskas – Lietuvos komercijos atašė Rusijos Federacijoje ir Uzbekistane.

p. Binkauskas pristatė Lietuvos galimybes Uzbekistane. Uzbekistanas jau sudomino Italijos, Nyderlandų, Lenkijos, Latvijos ir kitas ES šalis dėl ekonomiškai vis labiau stiprėjančios 32 mln. gyventojų rinkos, augančių užsienio investicijų. Šios šalys jau yra įkūrę bendradarbiavimo Tarybas ar Verslo forumus, kurie sudaro sąlygas tikslingai stiprinti ekonominį bendradarbiavimą.

„Lietuvai šiandien yra pats tinkamiausias laikas inicijuoti Lietuvos – Uzbekistano Tarybą,“ – pabrėžė komercijos atašė.

Susitikime su p. Binkausku dalyvavęs Rūmų generalinis direktorius dr. A. Danilevičius paantrino, kad Vilniaus PPAR, bendradarbiaujant su kitais regioniniais Rūmais, inicijuos verslo apklausą, skirtą išgryninti Lietuvos verslo interesus Uzbekistane.

„Susidarius kritinei masei susidomėjusių Lietuvos įmonių, mes turėsime puikų pagrindą tokios Tarybos steigimui“, - pažymėjo A. Danilevičius.

Sutarta, kad informaciją apie Lietuvos įmonių susidomėjimą Uzbekistano rinka komercijos atašė pasieks dar šiemet.

Tarybos steigimas būtų natūrali glaudaus Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei Uzbekistano verslo organizacijų bendradarbiavimo tąsa. Aktyvi veikla su Uzbekistano verslu prasidėjo 2019 metais, kai lapkričio mėnesį įvyko Lietuvos verslo misija į šią sparčiai ekonomiškai augančią šalį.  Verslo misijai vadovavo bei su Uzbekistano Prekybos, pramonės ir amatų rūmų vadovais bendradarbiavimo pagrindus sutarė Rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius. Tuomet Uzbekistano PPAR pirmininko pavaduotojas  p. Farizšochas Usmanovas pasidžiaugė, kad pagaliau įvyko abiejų šalių verslo  organizacijų susitikimas ir pakvietė mūsų šalies verslo atstovus aktyviau išnaudoti investicinį Uzbekistano potencialą, investuoti kapitalą į didžiausią ir labiausiai diversifikuotą Centrinės Azijos ekonomiką.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis