fbpx

Prisijungti

Naujienos

Susisiekimo ministerijai – Rūmų bendruomenės klausimai ir pasiūlymai

2021 m. sausio 27 d., Vilnius. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai šiandien susitiko su LR Susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu, Ministerijos kancleriu Ramūnu Dilba, viceministrėmis Agne Vaiciukevičiūte ir Loreta Maskalioviene bei ministro patarėjų komanda aptarti Rūmų bendruomenės keliamus klausimus, verslo problemas, pateikti pasiūlymus, kaip gerinti situaciją susisiekimo sektoriuje.

Susitikime dalyvavo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius, viceprezidentai Gintautas Kvietkauskas bei Tautginas Sankauskas, tarybos narys Edvardas Bielskis bei Rūmų gen. direktorius Almantas Danilevičius. Iš viso susisiekimo problemas aptarti susirinko daugiau nei 40 verslo atstovų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio ir Šiaulių regioninių rūmų.

Prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius bei kiti rūmų atstovai, anksčiau aktyviai bendradarbiavę su LR Susisiekimo ministru jam einant ankstesnes pareigas LR Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje, išsakė viltį, kad ir naujoji ministro komanda taip pat aktyviai bendradarbiaus su verslu, girdės keliamas problemas ir reaguos į racionalius pasiūlymus.

Pasitarime kalbėta, kaip gerinti AB „Lietuvos geležinkeliai“ ir privačių vežėjų bendradarbiavimą bei susikalbėjimą, kaip skatinti konkurenciją šioje rinkoje. Aptarta susisiekimo sektoriaus vizija, LR Vyriausybės programos ir rengiamo priemonių plano sektoriuje įgyvendinimas, viešosios transporto infrastruktūros modernizavimas; verslo sąlygos, Brexit poveikis Lietuvos vežėjams, oro transporto sektoriaus atsigavimas po COVID 19. Dėmesys skirtas viešajam, keleiviniam transportui bei logistikos problemoms krovinius transportuojant jūrų keliais.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius atkreipė ministro dėmesį į pietų ir centrinės Lietuvos įmones jungiantį Kauno – Alytaus kelią, kurio būklė šiai dienai yra tiesiog nepavydėtina, o tai sudaro kliūtis didesnei verslo plėtrai. S. Leonavičius taip pat akcentavo, kad Lietuva turi neprarasti pozicijų mažosios aviacijos srityje, nes apleidžiant mažosios aviacijos sritį ir jos nesaugant, situacija pasinaudos kaimyninės valstybės, todėl svarbu kiekvienam regione turėti ir vystyti aerodromus.

Susitikime su verslo bendruomene ministras M. Skuodis davė pažadą tęsti konstruktyvų bendravimą su verslu, pristatė planus vizituoti regionus ir tiesiogiai susipažinti su ministerijos kuruojamų sričių problemomis, atkreipė dėmesį, kad išties šiandien dar trūksta aiškios transporto strategijos vizijos ir krypčių, todėl verslo įžvalgos yra būtinos, siekiant darnių sprendimų.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis