fbpx

Prisijungti

Naujienos

Suomijos bioenergijos klasterio vizitas Lietuvoje

Suomijos bioenergijos klasteris įgyvendina dalinai Europos Sąjungos finansuojamą projektą CFB - Cleantech Finland Bioenergy, kuris skirtas biomasės energetikos (miško biomasės) sektoriaus tarptautiškumo skatinimui, o Baltijos šalys yra tarp tikslinių rinkų. Enterprise Europe Network partneriai Suomijoje, bendradarbiaudami su partneriais Baltijos šalyse, padėjo organizuoti CFB klasteriui susitikimus su įmonėmis ir organizacijomis.

Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai š. m. rugsėjo 10 d. organizavo susitikimą su Lietuvos biomasės energetikos asociacija LITBIOMA, kurios atstovai supažindino Suomijos įmones su biomasės energetikos  rinka ir situacija Lietuvoje, taip pat susitikimus su Lietuvos įmonėmis ir vizitą į statomą Vilniaus kogeneracinę jėgainę.

„Suomijos biomasės energetikos klasteris ypač domėjosi naujai statomomis ir renovuojamomis šilumos ir kogeneracinėmis jėgainėmis, kurios naudoja biokurą, kadangi yra sukūręs sprendimus miško biomasės panaudojimui“, – teigia Marijus Muralis, Enterprise Europe Network projekto vadovas Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose.

Lietuvoje viešėjo tik dalis klasterio įmonių - Inray Ltd, Protagon Oy, Andritz Oy ir CFB projekto vadovas Arttu Kotilainen iš įmonės Mikkeli Development Miksei Ltd., tačiau jos džiaugėsi sužinojusios daugiau apie bioenergijos situaciją Lietuvoje ir naudingais susitikimais, kurie ateityje gali peraugti į sėkmingą bendradarbiavimą.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.