fbpx

Prisijungti

Naujienos

Socialiai atsakinga popietė VšĮ „Valakupių reabilitacijos centre”, siekiant kurti galimybes negalią turintiems asmenims darbo rinkoje

Vilniaus verslo moterų tinklas, veikiantis prie Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų, bendradarbiaudamas su VšĮ „Valakupių reabilitacijos centru“ kaitrią liepos 15 d. popietę pakvietė socialiai atsakingas įmones ir organizacijas į VšĮ „Valakupių reabilitacijos centrą”. Visus susirinkusius vienija vienas tikslas: socialinės atsakomybės didinimas ir noras bendrauti apie tai, kaip kurti galimybes ir darbo vietas negalią turintiems asmenims darbo rinkoje.

Prie kilnios iniciatyvos rengiant renginį „Socialiai atsakingas“ prisidėjo Vilniaus verslo moterų tinklo tarybos narė, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos narė, UAB „DSP Plius“ direktorė Irma Spudienė. Verslininkė socialines iniciatyvas vykdo jau daugelį metų (14,5 versle): nuolat rengia nemokamus darbų saugos ir aplinkosaugos mokymus regionuose (8 metai), teikia paramą vaikų namams, vykdo apsauginių kaukių dalinimo nemokamai akcijas, aktyviai bendradarbiauja su VšĮ „Valakupių reabilitacijos centru“, kartu rengia renginius, projektus, vykdo socialines kampanijas.

„Prieš keletą metų su negalia teko susidurti savo pačios šeimoje, į neįgaliojo vežimėlį atsisėdo mano mama, esant taip arti negalią turinčio žmogaus kartu išgyveni ir supranti su kokiais sunkumais susiduria judėjimo negalią turintys žmonės, ypač keliaujant nuo taško A iki taško B, bandant pasiekti įvairius daiktus ir panašiai. Tokie patys sunkumai užklumpa ir tada kai negalią turintis žmogus nori įsidarbinti. Tai paskatino pirmiausia mane pačią ieškoti išeičių ir sudaryti palankesnes sąlygas veikti neįgaliems žmonėms. Prieš 4 metus nusprendžiau imtis iššūkių ir aš, bei į savo įmonę įdarbinti žmogų su negalia. Tačiau to padaryti nepavyko net du metus, nesulaukdavome CV, žmonės su negalia sunkiai gali pasiekti darbą net ir Vilniuje, bijo ir darbdavių išnaudojimo, daug dar nuo seno turi abi pusės įvairių stereotipų. Taip pat vadovui tenka dalia ir kolektyvą supažindinti su būsimais pokyčiais. Tačiau dėka „Valakupių reabilitacijos centro” suorganizuoto renginio, sužinojau apie „Neįgalaus jaunimo įdarbinimas atviroje darbo rinkoje“ (angl. LEAD) projektą. Pradėjome bendradarbiauti su centru ir jau dveji metai kaip mano įmonėje dirba biuro vadybininkas Donatas” – teigia socialiai atsakingo verslo vadovė I. Spudienė.

Liepos 15 d. renginio metu visiems susirinkusiems „Valakupių reabilitacijos centre” buvo pristatytas LEAD projekto veiklos ir pasiekti rezultatai. Taip pat buvo aptartos įgyvendintos gerosios patirtys, sėkmingi savanorystės atvejai, darbo su neįgaliu jaunimu metodika ir kokią galima gauti pagalbą, dirbant su skirtingą negalią turinčiais asmenimis.

Prie renginio prisijungę „Vingės Logistikos grupės“ atstovai, projektų vadovė Rūta Bukėnienė ir sandėlių vadovas Dainius Maciulevičius, pristatė šios įmonės siūlomas darbo vietas neįgaliesiems bei pasidalino jau esančia patirtimi įdarbinant neįgalius asmenis.

Work4All projekto projektų koordinatorė  Rasa Noreikytė-Ustinavičienė papasakojo Kaip sukurti darbo vietą darbuotojui su negalia? Ir kokia Inclusive Job Design metodo nauda.

Neformalius renginio dalyvių bendravimas tęsėsi centro kūrybinėse dirbtuvėse, kuriose verslo atstovai susitiko su aktyviais socialinių dirbtuvių dalyviais turinčiais negalią ir kartu su jais kūrė vasariškus maišelius su renginio šūkių „Socialiai atsakingas“.

 Renginio vaišėmis pasirūpino socialines iniciatyvas nuolat palaikančios Vilniaus verslo moterų tinklo narės: Jolanta Kuzminienė (UAB „Varėnos pienelis“), Inga Tribuišienė („Fresh Post“), Monika Šablinskaitė Prastienė (UAB „MDP Holding“).

„Džiaugiamės, kad su kiekvienais metais potencialių darbdavių sąrašus papildo vis nauji įmonių vardai. Ypač svarbus ir bendradarbiavimas su verslais, ar juos vienijančiomis organizacijomis, tokiomis kaip Vilniaus verslo moterų tinklas ir Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais“,- kalbėjo VšĮ „Valakupių reabilitacijos centro” direktorė Tatjana Ulbinienė.

„Panašūs renginiai ir bendrystė yra puiki galimybė įmonėms sustiprinti savo socialinės atsakomybės veiklas, o dar tik turintiems idėjų – didelis žingsnis jos realizacijos link bei proga surasti abipusiai naudingų bendradarbiavimo galimybių. Nes socialinių iniciatyvų palaikymas, sklaida ir įsitraukimas, skatina socialinius pokyčius Lietuvoje“ – mintimis dalinosi VšĮ „Valakupių reabilitacijos centro” LEAD projekto koordinatorė Marija Markina.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis