fbpx

Prisijungti

Naujienos

Seminaras „Verslo Galimybės Airijoje“

Ilgą laiką Airija mums buvo žinoma kaip viena pagrindinių emigracijos iš Lietuvos  krypčių, tačiau šiandien Airija – ir didelių galimybių rinka Lietuvos įmonėms.

Kartu su Dublino prekybos rūmais, Lietuvos ambasada Airijoje ir Airijos ambasada Lietuvoje, „Enterprise Europe Network“ formatu apie verslo galimybes Airijoje diskutavome atvirame Vilniaus pramonės prekybos ir amatų rūmų Eksporto klubo renginyje su veiklą Airijoje jau plėtojančių ir galimybėmis veikti šioje rinkoje besidominčių įmonių atstovais.

Bendradarbiavimas su Airija yra išties intensyvus. Nuo 2020 m. pabaigos iki 2022 m. pabaigos tiek Lietuvos įmonių eksportas bendrai, tiek lietuviškos kilmės prekių eksportas į Airiją augo daugiau nei dvigubai. Vien per 2022 metus. eksportas į Airiją didėjo 51 proc. ir siekė 217,76 mln. EUR, o vien tik lietuviškos kilmės prekių eksportas 2022 m. didėjo 46 proc. ir metų pabaigoje buvo 173,73 mln. EUR.

Airija - išsivysčiusi žinių ekonomika, kurioje daugiausia dėmesio skiriama aukštųjų technologijų, gyvybės mokslų, finansinių paslaugų ir žemės ūkio verslo, įskaitant žemės ūkio ir maisto pramonę, paslaugoms.

  • Užima 3 vietą pasaulyje pagal ekonominės laisvės indeksą (2022 m.)
  • Šalyje veikia daugiau nei 50 proc. pirmaujančių pasaulio finansinių paslaugų įmonių
  • 8 iš 10 pasaulyje pirmaujančių farmacijos bendrovių
  • 15 iš 20 didžiausių medicinos prietaisų bendrovių
  • 8 iš 10 pirmaujančių internetinių žaidimų bendrovių
  • Airijos valstybė siūlo palankias mokesčių iniciatyvas, taip skatindama užsienio įmones steigti verslą Airijoje.
  • Mažas pelno mokesčio tarifas - 12,5 proc.
  • Mokesčių lengvatos pradedančiosioms įmonėms per pirmuosius penkerius veiklos metus
  • Mokesčių lengvatos, susijusios su intelektine nuosavybe

Susidomėjusiems verslo galimybėmis Airijoje kviečiame kreiptis į Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmus, o mes labai dėkojame visiems diskusijos dalyviams: Airijos ambasadorei Lietuvoje Séadhna MacHugh,  Lietuvos ambasadoriui Airijoje Marijui Gudynui ir Antrajai sekretorei Ievai Nurminen, Dublino prekybos rūmų viešųjų reikalų vadovui Stephen Brown, UAB „Finreda“ vadovui Dainiui Malinauskui, VPPAR Eksporto klubo vadovui Ernestui Kuprinskui, „Export Monkeys“ vadovui Rinaldui Gaizeliui.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis