fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmuose lankėsi paskirtasis Nigerijos ambasadorius Lietuvai Shina Fatai Alege ir Nigerijos ambasados Prekybos ir ekonomikos ministrė p. Dirisu I. A.

2021 m. gruodžio 15 d., Vilnius. Vakar Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi paskirtasis Nigerijos ambasadorius Lietuvai Shina Fatai Alege ir Nigerijos ambasados Prekybos ir ekonomikos ministrė p. Dirisu I. A.

Rūmų generalinis direktorius dr. Almantas Danilevičius pasveikino naująjį  Nigerijos ambasadorių, pasidalino informacija apie Lietuvos Rūmų sistemą bei pristatė Rūmų vykdomas veiklas.

Nigerijos ambasadorius, kuris reziduoja Kijeve, padėkojo Rūmams už galimybę susitikti ir pabrėžė, kad  Rūmai yra viena iš pagrindinių su verslu dirbančių organizacijų, kurių pagalba geriausiai galima plėtoti šalių  tarpusavio verslo santykius. Nigerijoje prekybos ir pramonės rūmų tinklas yra plačiai išvystytas ir Rūmai veikia kiekvienoje Nigerijos valstijoje,  kurių iš viso yra 36. Koordinavimą vykdo Nacionaliniai Nigerijos Rūmai.  Svarbiausią vaidmenį vaidina ir didžiausią įtaką turi Lagos ir Abujos prekybos ir pramonės rūmai. Ambasadorius pažymėjo, kad Nigerija Lietuvai gali būti vartais į Afrikos rinką ir pakvietė aktyviam bendradarbiavimui.

p. Shina Fatai Alege informavo, kad 2022 metų viduryje planuojama diplomatinė ir verslo delegacija į Baltijos šalis.

p. Danilevičius pasiūlė renginį Baltijos šalims organizuoti Vilniuje, čia pakviečiant Estijos ir Latvijos verslą. Tam pritarė ir Nigerijos ambasadorius, tad viskas priklausys tiek nuo renginio programos, tiek ir nuo atvykstančios delegacijos bei jos interesų.

„Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariams Afrika nėra nauja ar nepažįstama rinka. 2020 metais organizavome tarptautinę misiją į Pietų Afrikos Respubliką, nuolat priimame diplomatus –  Afrikos šalių atstovus rūmuose. Matome ir narių suinteresuotumą šio žemyno valstybių rinkomis, tad Nigerijos ambasadoriaus vizitas, jo pateikta informacija, pasiūlymai bus naudingi tiek Rūmams, tiek rūmų nariams, plėtojant verslų bendradarbiavimą“, - pažymėjo dr. A. Danilevičius.

Renginyje dalyvavusi Rūmų Tarptautinių ryšių skyriaus vadovė Audronė  Masandukaitė pasiūlė 2022 m. pavasarį suorganizuoti vebinarą su Nigerijos ambasada ir Nigerijos regioniniais Rūmais, kurio metu Lietuvos verslas daugiau sužinotų apie šią rinką ir galimybes verslui.

Nigerijos ambasadorius pasidalijo informacija apie svarbiausias šalies verslo organizacijas, tokias kaip:

Nigerijos prekybos, pramonės, angliakasybos ir žemės ūkio rūmai (NACIMMA);

Lagos prekybos ir pramonės rūmai (LCCI);

Abuja prekybos ir pramonės rūmai (ACCI);

Nigerijos Investicijų plėtros agentūra (NIPC);

Nigerijos eksporto plėtros taryba (NEPC).

„Tai pagrindinės šalies organizacijos, su kuriomis rekomenduoju bendrauti verslui, norinčiam įeiti į Nigerijos rinką“, - renginio pabaigoje pažymėjo Nigerijos ambasadorius.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis