fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmuose lankėsi Benino Respublikos ambasadorius

2020 m. vasario 18 d., Vilnius. Šiandien Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi Benino Respublikos ambasadorius JE Eusèbe Agbangla. Ambasadorių, kuris reziduoja Kopenhagoje bei yra antrasis Benino ambasadorius, akredituotas Lietuvai, priėmė Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius. Rūmų vadovas pristatė ambasadoriui Rūmų sistemą, veiklą, pažymėjo, kad eksporto skatinimas - viena iš prioritetinių Rūmų veiklos sričių.

Pokalbyje daug dėmesio skirta Rūmų nariams. A. Danilevičius p. E. Agbanglai papasakojo apie bendruomenės struktūrą, pažymėdamas, kad bendruomenė jungia ne tik verslą, bet ir mokslo įstaigas, padeda rasti sąlyčio taškų skirtingo tipo ir dydžio verslams.

Ambasadorius pabrėžė Benino norą plėsti bendradarbiavimą su Lietuva. Jis pristatė pagrindinius šalies prioritetus ir pakvietė Lietuvos verslą bei nevyriausybinį sektorių prisidėti, įgyvendinant šalies vystymo programą. p. E. Agbangla pasidalino idėja jau šių metų pabaigoje surengti verslo misiją į Beniną, prie kurios galėtų prisijungti ir Rūmų įmonės bei kiti nariai.

„Džiaugsimės, jei Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmai galės tapti verslo ir mokslo bendruomenės vartais į dar vieną valstybę. Sieksime suteikti kuo daugiau informacijos ir pagalbos Rūmų nariams, susidomėjusiems galimybėmis Benine“, - pažymėjo A. Danilevičius, tuo pačiu kviesdamas įmones ir mokymo įstaigas aktyviai domėtis šios šalies išskirtinumais.

Beninas – beveik 11 milijonų gyventojų turinti valstybė Vakarų Afrikoje, buvusi Prancūzijos kolonija, žinoma kaip viena didžiausių medvilnės eksportuotojų kontinente. Beninas laikomas bene stabiliausia demokratija Afrikoje.

Diplomatinius santykius Lietuva ir Beninas užmezgė 2005 m. rugpjūčio 8 d.

Pagrindinis ūkio sektorius Benine – žemės ūkis. Verčiamasi daugiausia medvilnės auginimu. Taip pat auginami ananasai, kava (robusta), bananai, jamsai, kukurūzai, ryžiai, sorgai, soros. Verčiamasi žvejyba jūroje ir lagūnose. Daugiausia apdirbama žemės ūkio produkcija (maisto, tekstilės pramonė), gaminamos statybinės medžiagos. Nedideliais kiekiais išgaunama nafta, auksas, marmuras, smiltainis.

Benino svarbiausia eksporto prekė yra medvilnė (sudaro 30 % eksporto apyvartos). Taip pat išvežami žemės riešutai, vaisiai, mediena, aliejus, auksas, metalo laužas. Produkcija iškeliauja į Kiniją, Indiją, Libaną, Nigerį, Nigeriją. Į šalį įvežami naftos produktai, plastikai, maisto produktai, cheminės medžiagos (importo partneriai – Kinija, JAV, Indija, Prancūzija, Malaizija).

Įmonėms ir įstaigoms, kurios susidomėjo galimybėmis Benine, kviečiame kreiptis į Rūmus.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis