fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rumunijos ambasadoriaus vizitas Alytuje

Vakar (2020 09 23) Alytuje lankėsi Rumunijos ambasadorius Lietuvoje J.E. Cosmin George Dinescu. Jį lydėjo Rumunijos ambasados Lietuvos Antrasis sekretorius Bogdan Brinzei ir Rumunijos garbės konsulė Lietuvoje p. Laura Aldonė. Jau penktus metus Alytaus miestas palaiko draugiškus bendradarbiavimo santykius su Fokšanio miestu Rumunijoje.

Oficiali delegacija apsilankė vienoje žinomiausių Alytaus įmonių – UAB „Traidenis“. Svečius priėmė įmonės vadovas, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Leonavičius.

Ambasadoriaus oficialaus vizito programoje buvo numatytas susitikimas su Alytaus miesto savivaldybės meru Nerijumi Cesiuliu, mero pavaduotojais Jurgita Šukevičiene ir Šarūnu Klėgeriu bei Alytaus miesto verslininkais, kurio metu aptartas glaudesnis dvišalis verslo bendradarbiavimas, taip pat veiklesnio bendradarbiavimo su Focsani miestu galimybės aptarimas. Delegacija taip pat aplankė AB MV Group Production.

„Rūmai – verslo ir mokslo bendruomenė, kuri rūpinasi glaudžiu tarptautiniu verslo ir mokslo įstaigų bendradarbiavimu, eksporto skatinimu, todėl kasdien bendrauja su skirtingų valstybių ambasadoriais, komercijos atašė. Džiaugiamės, kad kartu su Rumunijos garbės konsule Lietuvoje p. Laura Aldone turėjome galimybę prisidėti prie Rumunijos ambasadoriaus vizito Alytuje“, - pažymi Rūmų prezidentas S. Leonavičius.

Dėkodamas už priėmimą, ambasadorius sakė, kad pirmą kartą pro Alytų pravažiavo vykdamas į savo paskyrimą Lietuvoje ir žadėjo, kad jei tik alytiškiams reikės, vizitai į šį miestą bus dažni. „Manau, kad mūsų šalys turi pakankamai galimybių plėsti tarpusavio bendradarbiavimą, užmegzti glaudžius atskirų miestų ir žmonių ryšius“, – sakė jis.

Alytaus miesto savivaldybės mero Nerijaus Cesiulio vertinimu, Alytus, būdamas Pietų Lietuvos verslo, pramonės, kultūros ir medicinos centru, gali rasti bendrų sąlyčio taškų ne tik šiose srityse, bet ir daugelyje kitų. „Planuojame tapti ir aukštojo mokslo siekiančiu centru, kvalifikuotų specialistų kraštu, kuris kurtų gerokai didesnę pridėtinę vertę“, – sakė jis.

Mero pavaduotoja Jurgita Šukevičienė, svečiams pristatydama miestą, atkreipė dėmesį ne tik į jo poilsio ir kultūros infrastruktūrą, bet ir akcentavo investicijų į miestą galimybes, supažindino su verslo ir pramonės galimybėmis. Ji pabrėžė, kad pastaruosius dešimt metų mažėjęs gyventojų skaičius pastaruoju metu ėmė augti, akcentavo mieste siūlomas aktyvaus poilsio, jaunimo laisvalaikio praleidimo galimybes.

Pasak ambasadoriaus, dar viena šalis ir jų žmones suartinanti veiklos forma galėtų būti turizmas. Tiesa, Rumunijoje, jį, kaip ir visa kita, pristabdė koronavirusas, bet ambasadorius vylėsi, kad  jis kada nors baigsis ir žmonių bendravimas grįš į normalias vėžes.

 

Alytaus miesto savivaldybės nuotraukos.

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis