fbpx

Prisijungti

Naujienos

Rūmų Verslo klube – apie galimą naują krizę, akcininkų ir vadovų vaidmenis bei korupcijos prevenciją

 

Šią savaitę po vasaros su trenksmu grįžo Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Verslo klubas. Kone pusšimtis Rūmų bendruomenės narių susitiko išgirsti  banko „Swedbank“ Lietuvoje vyriausiojo ekonomisto, „Swedbank“ Baltijos šalių makroekonomikos tyrimų vadovo ir visos banko grupės vyriausiojo ekonomisto pavaduotojo Nerijaus Mačiulio įžvalgų apie dabartinę Lietuvos ir pasaulio ekonominę situaciją, tendencijas ir pasiruošimą galimai  naujai krizei. 

Lygiai prieš dešimtmetį pradėjo trauktis Lietuvos BVP. Iš pradžių tai kvepėjo tik lengvu nuosmukiu, bet įsisiūbavusi pasaulinė finansų krizė sukėlė didžiausią ekonominį šoką po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo – per pirmąjį 2009-ųjų pusmetį šalies ekonomika susitraukė beveik šeštadaliu. Kokia Lietuvos ekonomikos sveikata prabėgus dešimčiai metų, ir ar gali toks scenarijus pasikartoti šiandien? Kur ir kodėl gali prasidėti kita krizė, ir ar Lietuva pasiruošusi galimiems iššūkiams – Rūmų nariams ir partneriams pasakojo Verslo klubo svečias p. N. Mačiulis.

Ekonomistas apžvelgė vykstančius pasaulinius muitų karus, situaciją Europos Sąjungoje, Italijos Vyriausybės sudėtį, jos planus ir kylančias rizikas, kurios gali atsiliepti visai ES.

Diskusijoje netrūko klausimų apie investavimo kryptis, aukso populiarumą, NT burbulus ir t.t.  

Advokatas Egidijus Langys, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmų Tarybos narys, Advokatų profesinės bendrijos AVOCAD partneris aptarė bendrovės vadovo ir akcininko atsakomybės aspektus, siekiant išvengti konfliktų bei bendrovės veiklos stagnacijos.

Įmonės veikloje bendrovės vadovas ir akcininkai atlieka skirtingas funkcijas. Jų priimami sprendimai gali turėti reikšmingos įtakos bendrovės veiklai, lemti ne tik pelno siekimą, bet ir (ne)sąmoningą žalos padarymą bendrovei ir/arba akcininkams.

Renatas Dūdys, CORPORATE SECURITUS direktorius trumpai apžvelgė pasaulinę praktiką skaidriam ir etiškam verslo organizacijos veikimui užtikrinti. Pristatė, kokias vadybines galimybes ir kokius įrankius gali sukonstruoti ar pasitelkti šiuolaikinis verslas, siekdamas veikti skaidriai ir etiškai.

„Džiaugiamės, kad Rūmų verslo klube dalyvauja aukščiausio lygio ekonomistai, ekspertai, kurių įžvalgos padeda įmonių vadovams minimizuoti galimas verslo rizikas. Dėkojame p. N. Mačiuliui už vertingą analizę ir gyvą diskusiją“, -  pažymi Rūmų gen. direktorius dr. Almantas Danilevičius.  

Tapkite rūmų nariu

Nario anketą peržiūrėti gali tik prisijungę prie sistemos rūmų nariai

Registruotis

 

Sveiki!

Smagu, kad domitės galimybe bendradarbiauti su užsienio partneriais. Šiuo metu funkcionalumas yra diegiamas ir artimiausiu metu bus aktyvuotas.